Так як сьогодні 1 жовтня, то насамперед хочемо нагадати про необхідність вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза населеними пунктами в період з 1 жовтня по 1 травня. За порушення даної норми передбачено штраф у розмірі 425 гривень.
НОВІ ПРАВИЛА ПАРКУВАННЯ
- поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
- розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме: а) на залізничних переїздах; б) на трамвайних коліях; в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях; г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі та ін.
- своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
- розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
- розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
- перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
- порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.
Інспектори з паркування зобов’язані невідкладно інформувати про тимчасове затримання транспортного засобу відповідні підрозділи Національної поліції із зазначенням державного номера затриманого транспортного засобу, точного часу його затримання та місця зберігання (адреса та телефони спеціального майданчика чи стоянки), розміщувати цю інформацію на офіційному веб-сайті виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передавати повідомлення про тимчасове затриманнятранспортного засобу на абонентський номер рухомого (мобільного) зв’язку та адреси електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами (від імені осіб), за якими зареєстровані транспортні засоби.
Вартість евакуації складе – 720 гривень, а послуги зберігання – 144 гривні за добу.
Повернення транспортного засобу здійснюють невідкладно за зверненням особи після сплати штрафу та оплати вартості послуг із транспортування та/або зберігання транспортного засобу.
ДОПУСТИМА ШВИДКІСТЬ І ШТРАФИ ЗА ЇЇ ПЕРЕВИЩЕННЯ
Допустима швидкість в населених пунктах – 50 км/год, а границя перевищення зменшена з 20 до 10 км. Звертаємо увагу на те, що штраф за порушення швидкості встановлено від 255 гривень, а тому інформація про підвищення штрафу до 3400 гривень не підтверджується.
ВІДСУТНІСТЬ ПРАВ І ВТЕЧА З МІСЦЯ ДТП. ШТРАФИ
Не підтверджена також інформація про збільшення в 20 разів розміру штрафів за керування транспортним засобом особою без посвідчення водія (на сьогодні встановлено штраф від 425 гривень) та за залишення місця ДТП – розмір штрафу 255 гривень.
ЩОДО ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ
Посвідчення водія, видане особі вперше, дійсне протягом двох років з дня його видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом. Обмеженим правом керування транспортним засобом є заборона перевищувати швидкість 70 кілометрів на годину.
Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Група компаній KVADRA INVEST