Чи треба реєструвати інтернет-магазин в Україні

0
325
Business theme internet online shopping and delivery concept. Blur background of woman use computer laptop to shopping online

У продавців-початківців виникає багато складнощів та питань. Одне з ключових: чи треба оформлювати інтернет-магазин в Україні? Як це робити?

Дійсно, розробка інтернет-магазину під ключ це ще не все. Не достатньо і бізнес-плану. Необхідна юридична реєстрація вашого бізнесу в сфері електронної торгівлі. Сам інтернет-магазин у цьому випадку виступає як один з активів бізнесу.

Як зареєструвати бізнес у сфері електронної торгівлі

Коректна реєстрація бізнесу дозволяє йому діяти в правовому полі, легально приймати платежі та мінімізує юридичні ризики. Тому дуже важливо приділити процесу максимум уваги.

Реєстрацію бізнесу може виконати державний реєстратор або нотаріус. Також відкрити ФОП як юридичну форму ведення підприємницької діяльності можна з допомогою порталу Дія. Однак, до цього треба визначитись стосовно кількох важливих моментів:

  • Юридична форма організації бізнесу. При запуску бізнесу в онлайн-торгівлі у вас є два основних варіанти. Ви можете створити юридичну особу, наприклад ТОВ. Інший варіант — зареєструватись як ФОП (фізична особа підприємець). У кожного з варіантів є низка переваг і недоліків. Крім того, можлива модель, за якої для ведення бізнесу реєструють одне ТОВ та кілька ФОП.
  • Вибір системи оподаткування. Тут альтернатив небагато, але вони є. Більш детально вам порадить професійний податковий консультант або бухгалтер.
  • Підбір КВЕДів (коди видів економічної діяльності). Типовим для інтернет-магазинів є КВЕД 47.91. Це торгівля в роздріб товарами із замовленням через пошту чи інтернет.
  • Наймання працівників. Власник бізнесу має визначитись, які спеціалісти потрібні йому для роботи бізнесу і як він оформить співробітництво з ними. Тут можливі два варіанти: 1) оформлення трудового договору; 2) оформлення договору між двома суб’єктами підприємницької діяльності.

Якщо ви оберете ТОВ як форму організації, необхідно буде обрати назву, визначити обсяг статутного капіталу та коло співзасновників. Крім цього обов’язково розробити і затвердити установчі документи ТОВ. Для порівняння при реєстрації ФОП потрібно лише подати заяву на реєстрацію і заяву на застосування спрощеної системи оподаткування.

Інші аспекти реєстрації та юридичного супроводу

Крім цього для інтернет-магазину необхідно розробити та опублікувати низку документів. Серед них:

Політика конфіденційності та інформація про обробку персональних даних.

Умови повернення товарів. Це особливо актуально у випадку, якщо інтернет-магазин має працювати і на іноземну аудиторію.

Також за умови наявності авторських прав, свідоцтв і торгових марок їх також треба впорядкувати та підготувати.

Висновки

Отже, юридичне оформлення інтернет-магазину важливе для його стабільної роботи. Лише після цього є сенс займатись такими питаннями як створення інтернет-магазину чи його перенесення із російської платформи, якщо ви з якохось причин почали створення там.

Правильно оформлений суб’єкт підприємницької діяльності може швидко відкрити рахунок в банку, підключити до інтернет-магазину інструменти еквайрингу і почати працювати.

Крім цього, лише після оформлення підприємницької діяльності належним чином ви можете працювати з постачальниками товарів, залучати кредитування та інші джерела фінансування.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь