Черга спадкоємців: хто отримує спадщину, якщо немає заповіту

1
6189
Three job applicants waiting for job interview sitting on chairs, man and two women preparing for audition, people in queue, audience of viewers on business training during break, human legs close up

Доволі поширеним запитанням серед громадян, які вперше виступають у ролі потенційних спадкоємців, є порядок прийняття спадщини та передачі майна спадкодавця.

Про це повідомляє «Я і Закон» з посиланням на пресслужбу Мінюсту.

В Україні процедура спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Якщо остання воля спадкодавця була нотаріально посвідчена та викладена у заповіті, право на спадкування мають особи, визначені у такому документі.

У разі ж відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини, спадкування здійснюється відповідно до чинного законодавства, а саме почергово.

1 черга спадкоємців за законом – діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті; той з подружжя, який його пережив; батьки.

2 черга спадкоємців – рідні брати та сестри спадкодавця; його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

3 черга – рідні дядько та тітка спадкодавця.

4 черга спадкоємців – особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

До 5 черги спадкоємців належать всі інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, при цьому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня. Також у п’яту чергу спадкоємців включають утриманців спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Важливо! Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття та у випадку зміни черговості одержання права на спадкування.

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. Поділили за законом спадок порівну.Я доглядав батьків поховаві поставив памятники .Чи можу я вимагати залишити хату і надвірні споруди в моє користування.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь