Бельгія стала першою країною в Європі, яка криміналізувала екоцид на національному та міжнародному рівнях.
Новий кримінальний кодекс, який ухвалив федеральний парламент Бельгії, передбачає позбавлення волі до 20 років для осіб, винних в екоциді, і штрафи до 1,6 мільйона євро для корпорацій.
Згідно з федеральною системою Бельгії сфера дії нового закону обмежується територіями, які знаходяться під юрисдикцією федеральних органів влади, включаючи Північне море, та поводження з ядерними відходами.
Однак Stop Ecocide Belgium заявив, що нещодавній прогрес на рівні ЄС, ймовірно, «суттєво зменшить будь-які відмінності між федеральними та регіональними екологічними кримінальними законами».
Патрісія Віллок, директор Stop Ecocide Belgium, додала: «Бельгія зараз перебуває в авангарді справді глобальної дискусії щодо криміналізації найсерйознішої шкоди природі та має продовжувати виступати за визнання екоциду в Міжнародному кримінальному суді разом із геноцидом.
«Щоб повністю захистити природу, необхідно, щоб ті, хто навмисно знищував величезні ділянки світу природи, у свою чергу завдаючи невимовної шкоди людям, були криміналізовані. Ми продовжуватимемо кампанію з викорінення екоциду в Бельгії та світі».
Бельгія стала першою європейською країною, яка визнала екоцид міжнародним злочином на основі консенсусного визначення, запропонованого у 2021 році незалежною експертною групою (IEP), скликаною Фондом «Стоп екоцид».