Як здійснюється опис майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти?

0
318

Комісія НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності розробила для нотаріусів Методичні рекомендації щодо опису майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин та щодо встановлення над ним опікиhttps://npu.ua/wp-content/uploads/2022/10/mr.pdf

Відповідно до частин першої та третьої статті 12 Закону №2505 Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин створюється для накопичення та централізації відомостей та даних про таких осіб, а також обліку інформації, необхідної для їх ефективного розшуку. Держателем Реєстру є Міністерство внутрішніх справ України. У пункті 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання суспільних відносин, пов’язаних із набуттям статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» від 14 квітня 2022 року №2191-IX, яким внесено зміни до Закону №2505, закріплено, що зміни, серед іншого до статті 8 Закону №2505 в частині Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, набирають чинності з дня опублікування Міністерством внутрішніх справ України повідомлення про початок функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у газеті «Голос України». Через це до початку функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та опублікування повідомлення про це над майном особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, може бути встановлено опіку в порядку, передбаченому Цивільним кодексом України, з моменту внесення даних про особу, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

Відповідно до підпунктів 3.2.-3.3 глави 9-1 розділу ІІ Порядку опис майна проводиться за участю не менше ніж двох свідків, якими можуть бути особи з повною цивільною дієздатністю, за винятком: нотаріуса, що здійснює опис майна; посадової або службової особи органу опіки і піклування; особи, яка подала заяву про опіку над майном; членів сім’ї та близьких родичів особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин; осіб, які не можуть прочитати або підписати акт опису майна. За результатами опису майна складається акт опису.

На кожній сторінці акта опису підводиться підсумок кількості об’єктів (речей), а після закінчення опису загальний підсумок кількості об’єктів (речей). Відомості щодо поданих нотаріусу заяв осіб про належність їм майна, включеного до акта опису, вносяться до такого акта. Таким особам роз’яснюється порядок звернення до суду з позовом про виключення відповідного майна з акта опису. Щоразу коли опис переривається, приміщення, в якому він проводиться, закривається та опечатується нотаріусом. В акті опису робиться запис про причини і час припинення опису і його відновлення, а також про стан пломб і печаток під час наступного відкриття приміщення. Акт опису складається не менше ніж у двох примірниках. Нотаріус, який здійснював опис майна за дорученням, складає акт опису не менше ніж у трьох примірниках, з яких один примірник залишається у його справах для архівного зберігання, два примірники направляються нотаріусу, який надіслав доручення про опис майна. Усі примірники акта опису підписуються нотаріусом, особою, яка подала заяву про опіку над майном, свідками.

У разі одержання нотаріусом рішення суду про виключення майна з акта опису, на цьому акті робиться напис, де зазначаються реквізити такого рішення. Напис вчиняється на примірнику акта, який зберігається у справах нотаріуса, який отримав рішення суду про виключення майна з акта опису, а також на примірнику акта, який є невід’ємною частиною свідоцтва опікуна, у разі його подання. Напис скріплюється підписом та печаткою нотаріуса. Копія рішення суду долучається до матеріалів справи (підпункти 3.53.10 глави 91 розділу ІІ Порядку).

Свідоцтво опікуна над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою видається за формою № 18-1 додатка 25 Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України 22.12.2010 за № 3253/5. На даний час форма свідоцтва опікуна над майном фізичної особи, зниклої безвісти за особливих обставин, відсутня, проте відповідно до пункту 6.15 розділу VI зазначених Правил для видачі такого свідоцтва може застосовуватися форма свідоцтва № 18-1 додатка 25 Правил.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь