Першим кроком після отримання повістки на підприємство має стати видання наказу, яким безпосередньо сповіщають осіб про те, що вони зобов’язані з’явитися до Територіального центру комплектування та соцпідтримки (ТЦК СП), тобто колишнього військкомату.
Про це розповів адвокат «КПД консалтинг» Кирило Казак, пише The page.
Потім довести цей наказ до відома працівників, на яких він поширюється, і забезпечити їхнє прибуття до військкомату.
«Керівник підприємства зобов’язаний проконтролювати прибуття військовозобов’язаного до ТЦК. У разі неявки він має повідомити військомат, що його працівник не з’явився в призначений час», — розповів Кирило Казак.
Алгоритм дій працедавця визначається такими кроками:
- видати наказ щодо оповіщення призовників і військовозобов’язаних про їхній виклик до ТЦК та СП;
- довести наказ до відома призовників у частині, що стосується забезпечення їхнього прибуття за викликом до ТЦК та СП;
- у триденний строк надіслати копію наказу до ТЦК та СП;
- проконтролювати результати сповіщення та прибуття призовників і військовозобов’язаних до ТЦК та СП.
За словами юриста, буває так, що працівник відмовляється від підпису на наказі, яким його повідомляють про необхідність явки до військкомату.
«У цьому випадку доцільно буде скласти акт про відмову від підпису комісійного наказу в присутності трьох осіб і відправити його до ТЦК, оскільки в такому разі ця ділянка є відповідальністю працедавця», — пояснив адвокат.
На практиці виникають ситуації, коли працедавець не хоче вручати повістку працівнику. Тоді виникають два можливі варіанти, вважає Казак.
«По-перше, можливий варіант, коли працівник відсутній із поважної причини, наприклад, перебуває на лікарняному. Другий варіант — невручення повістки через звільнення працівника. Тоді працедавець має звернутися до військкомату та пояснити, що із цієї причини не може вручити документ. Звісно, це тимчасові заходи. Якщо військкомат захоче викликати особу, це не буде перешкодою для того, щоб було забезпечено її явку», — пояснив адвокат.