ДСА роз’яснили, як виплачувати зарплату працівникам апаратів судів, що зупинили діяльність через активні бойові дії
Щодо виплати заробітної плати на час простою не з вини працівника
Як відомо, у разі неможливості здійснення правосуддя судом з об’єктивних причин під час воєнного або надзвичайного стану, у зв’язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами може бути змінено територіальну підсудність судових справ, що розглядаються в такому суді, за розпорядженням Голови Верховного Суду.
«У судах, які припинили здійснювати правосуддя та підсудність яких змінено, ДСА України рекомендовано працівникам апарату суду оголошувати простій. За потреби окремим працівникам, для виконання ними окремих необхідних функцій, пов’язаних з передачею справ, експлуатації приміщень, тощо можуть визначатися дистанційні умови праці.
Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю в разі відсутності організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, оголошується простій щодо окремих працівників або структурних підрозділів.
У такому випадку відповідно до статті 113 КЗпП України, з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 221 керівник державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації, що фінансується або дотується з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, може самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).
Аналогічну позицію з цього питання викладено в спільному роз’ясненні Міністерства економіки України та Національного агентства України з питань державної служби від 10.03.2022″, — зазначив т.в.о. Голови ДСА України Олексій Сальніков.
Щодо працівників апаратів судів, які виїхали за кордон
«За інформацією керівників апарату судів, всі, хто виїхав закордон, мають вирішені соціально-побутові питання (у них оформлена відпустка або вимушений простій у роботі). З огляду на це, будь-хто з них на вряд чи буде потребувати вирішення питання виплати заробітної плати», — зауважив керівник Державної судової адміністрації.
Нагадаємо, що раніше постановою КМУ 245 для потреб оборони бюджет для забезпечення здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами було скорочено на 541 млн грн.
За матеріалами»Судово-юридичної газети»
Пресслужба ДСА України