Національна поліція буде працювати за методологію Європолу

0
406

SOCTA (Serious and Organised Crime Threat Assessment) — методологія Європолу з оцінки загроз тяжких злочинів та організованої злочинності.

Інформація щодо організованої групи та/або злочинної організації, злочинної спільноти та сфер злочинної діяльності вноситься до облікової картки щодо організованої групи та/або злочинної організації, злочинної спільноти та облікової картки щодо сфер злочинної діяльності згідно з формами, що затверджуються МВС.

Для здійснення оцінювання загроз на підставі зібраної інформації утворюється міжвідомча аналітична група здійснення оцінювання загроз організованої злочинності та тяжких злочинів за системою оцінювання SOCTA Україна.

На теперішній час Кабінетом Міністрів України прийнято рішення створити Міжвідомчу робочу групу з координації запровадження в діяльність центральних органів виконавчої влади системи оцінки SOCTA Україна, а також затверджено Положення про Міжвідомчу робочу групу з координації запровадження в діяльність центральних органів виконавчої влади системи оцінки SOCTA Україна та Порядок збирання і узагальнення інформації та здійснення оцінювання загроз організованої злочинності та тяжких злочинів відповідно до системи оцінки SOCTA Україна.

Проект оцінювання загроз має включати:

1) загальні зауваження керівників центральних органів виконавчої влади, залучених до підготовки проекту оцінювання загроз;

2) загальний опис застосованих міжвідомчою групою під час здійснення оцінки методологічних підходів та використаних джерел інформації;

3) анотацію ключових положень оцінювання загроз;

4) загальну характеристику кількісного складу організованих груп та/або злочинних організацій, злочинних спільнот;

5) стислу характеристику внутрішнього середовища організованих груп та/або злочинних організацій, злочинних спільнот (структури організованих груп та/або злочинних організацій, злочинних спільнот, складу їх учасників, їх етнічної характеристики, озброєності, технічної оснащеності, грошових та матеріальних ресурсів, корупційних зв’язків та зв’язків у злочинному середовищі, прикриття діяльності та спротиву діяльності правоохоронних органів, спрямованих на припинення злочинної діяльності організованих груп та/або злочинних організацій, злочинних спільнот);

6) стислу характеристику зовнішнього середовища організованих груп та/або злочинних організацій, злочинних спільнот (конкуренції організованих груп та/або злочинних організацій, злочинних спільнот, взаємозв’язків організованої злочинності та інших видів злочинності, факторів існування, поширення та відтворення організованої злочинності), інформацію про вплив на центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, суспільство, а також чинники, що спричиняють подальшу діяльність організованих злочинних груп;

7) стислу характеристику сфер та напрямів організованої злочинної діяльності, можливі в майбутньому загрози;

8) рекомендації щодо визначення пріоритетів у протидії організованій злочинності та тяжким злочинам. Зазначені рекомендації є підставою для визначення або корегування пріоритетів та/або стратегічних цілей боротьби з організованою злочинністю.

Проект оцінювання загроз готується у відкритій та закритій версіях. Закритій версії проекту надається гриф обмеження доступу в порядку, установленому законодавством.

Відкрита версія проекту оцінювання загроз публікується у вигляді електронного видання та розміщується на офіційному веб-сайті МВС. Переклад цієї версії англійською мовою готується МВС та після його завершення надсилається до Європолу для врахування під час розроблення європейської політики протидії організованій злочинності та тяжким злочинам.

Закрита версія проекту оцінювання загроз надсилається до Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України та уповноважених органів для організації реалізації напрацьованих пропозицій.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь