Про це повідомили у пресслужбі мовного омбудсмена України.
Так, найбільше звернень надійшло з Києва (557), Харківської (339), Одеської (157) та Дніпропетровської (135) областей. Натомість найменше скарг було в Івано-Франківській та Тернопільській областях ㅡ по п’ять.
Більшість звернень (1129) надійшла у першому кварталі 2021 року та протягом року їхня кількість поступово падала. У мовного омбудсмена таку динаміку пов’язують із тим, що саме у цих періодах набули чинності окремі статті закону про державну мову.
Найбільше повідомлень (1044) стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів про надання послуг.
Ще 858 звернень вказували про порушення безпосередньо у сфері обслуговування. Найбільша кількість листів про порушення прав на отримання послуг державною мовою надійшла з Києва ㅡ 245, Харківської ㅡ 88, Дніпропетровської ㅡ 44, Одеської ㅡ 37 та Запорізької ㅡ 41 областей.
Також громадяни повідомляли про порушення мовного законодавства:
- під час розміщення зовнішньої реклами та вивісок (393 звернення),
- в органах державної влади та органах місцевого самоврядування (262 звернення);
- окремими педагогами у закладах дошкільної, загальної середньої, вищої освіти (157 звернень);
- трансляцію фільмів недержавною мовою на центральних телеканалах та відсутність перекладу державною мовою виступів та інтерв’ю спікерів (171 звернення).
У мовного омбудсмена запевняють, що щодо всіх звернень, які надійшли на розгляд, в межах компетенції здійснено належні заходи реагування та надіслано відповіді заявникам.
Это означает наличие на сегодняшний день больше трех с половиной тысяч полностью конченных и упоротых дебилов — мовнюков! И, как это не странно, больше всего их в кУеве!…
хахаха. На почти миллионное Запорожье — 41 штука. Запорожье — русскоязычний город. Пусть бандеры говорят на мови.
И не только Запорожье!
Нехай у них языки вообще отсохнут!