14 грудня 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях».
Законом схвалено рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональному навчанні з підготовки підрозділів збройних сил, багатонаціональному навчанні «Об’єднані Зусилля – 2022», українсько-американському навчанні «Репід Трайдент – 2022», українсько-британському навчанні «Козак Мейс – 2022», багатонаціональному навчанні «Світла Лавина – 2022», українсько-польському навчанні «Сільвер Сейбер – 2022», українсько-американському навчанні «Сі Бриз – 2022», українсько-румунському навчанні «Ріверайн – 2022», багатонаціональному навчанні «Кленова Арка – 2022» та багатонаціональному навчанні «Вікінг – 2022».
Фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України та поза її межамиу 2022 році, в сумі 106 548,33 тис. гривень (з яких 52 072,59 тис. гривень на території України) планується здійснити в межах асигнувань Міністерства оборони України на 2022 рік за бюджетною програмою “Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни” (КПКВ 2101020) за напрямами “Підготовка військ, проведення операцій та міжнародних навчань”, “Закупівля пально-мастильних матеріалів” та “Квартирно-експлуатаційне забезпечення”.
Участь у багатонаціональних навчаннях на території України у 2022 році підрозділів інших складових сектору безпеки і оборони України буде здійснюватися за рахунок і в межах затверджених для них бюджетних призначень на 2022 рік.
Прийняття Закону забезпечить виконання завдань у сфері безпеки і оборони в загальному контексті реалізації пріоритетного зовнішньополітичного курсу держави, підвищить ефективність реалізації національних програм щодо розвитку власних збройних сил, а також надасть можливість збільшити фінансові надходження до національної економіки за рахунок надання відповідних товарів (робіт, послуг) для підрозділів інших держав.