У разі фізичної неможливості присутності сторони при укладенні угоди, гарним виходом з ситуації є вчинення дій представником на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
Однак, у контексті правочинів щодо відчуження земель сільськогосподарського призначення є певні обмеження та нюанси щодо можливості використання довіреностей, посвідчених до моменту зняття мораторію.
Так, з 02 березня 2006 року по 01 липня 2021 року, на території України було запроваджено мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення: не допускалась купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв).
Окрім того, відповідно до пункту 15 Розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України”: «Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), в частині відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв), а так само в частині передачі прав на відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення)».
Враховуючи вищезазначене, а також відповідно до Інформаційного листа Нотаріальної палати України всі довіреності, посвідчені в період з 02 березня 2006 року до 01 липня 2021 року, в частині надання повноважень на відчуження зазначених ділянок та земельних часток (паїв) є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення). Крім того, довіреності з загальними повноваженнями: «на все майно», «генеральні», видані у цей період для укладення правочинів щодо відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, використовуватись не можуть.