Чи має право роботодавець відсторонити невакцинованого працівника від роботи

5
7767
Vaccination against the new Corona Virus Vacine-Covid19

Відмова працівників від вакцинації не дає права роботодавцеві застосовувати будь-які заходи впливу.

Про це заявила під час круглого столу «Трудові права в умовах карантину» голова Комітету з трудового права НААУ Вікторія Поліщук, пише «Я і Закон».

«На сьогоднішній день роботодавець не має права застосовувати будь-які заходи впливу до працівника, якщо останній не бажає проходити вакцинацію. Більше того, у разі якщо роботодавець відсторонює працівника від роботи у зв’язку з відмовою від вакцинації проти COVID-19, то працівник може оскаржити таке відсторонення у судовому порядку», — наголосила голова профільного комітету НААУ.

Вона уточнила, що «відмова працівника від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни, а відповідно і підставою для звільнення працівника».

За словами Вікторії Поліщук, відсторонення працівника від роботи можливе тільки з підстав, що визначені законодавством, зокрема статтею 46 КЗпП (постанова Верховного Суду від 01 квітня 2020 року у справі № 761/12073/18).

5 КОММЕНТАРИИ

  1. МАЮТЬ !!!
    Стаття 46. Відсторонення від роботи
    «Відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: …… , «в інших випадках, передбачених законодавством» !!!!

    ЗАКОН УКРАЇНИ Про захист населення від інфекційних хвороб, ч.2 ст. 12 : «Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.»
    Читай — ІНШИХ ВІДПОВІДНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ !!!!!!!!!

    • Читайте уважно, те що копіюєте. Чорним по білому написано » у разі відмови або ухилення від ОБОВ’ЯЗКОВИХ профілактичних щеплень у порядку». А щеплення від коронавірусу наразі не є обов’язковою!
      А також мова йде про «про працівників окремих професій», а не про тотальне вакцинування.
      Все потрібно робити з розумом!

    • Для ОЛЕГ:
      Цитуємо далі Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 12 : «Медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, повинні мати відповідну підготовку з питань їх проведення та ЗОБОВ’ЯЗАНІ надати ОБ’ЄКТИВНУ інформацію особам, яким проводиться щеплення, або їх законним представникам про ЕФЕКТИВНІСТЬ профілактичних щеплень та про МОЖЛИВІ поствакцинальні УСКЛАДНЕННЯ.
      Профілактичні щеплення проводяться ПІСЛЯ медичного огляду особи в разі відсутності у неї відповідних медичних протипоказань. Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою ПІСЛЯ надання ОБ’ЄКТИВНОЇ інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення.»
      Питання: у випадку Covid-вакцинації ХТО і у ЯКИЙ спосіб надасть ОБ’ЄКТИВНУ інформацію стосовно вакцин, які були розроблені рік тому?

  2. «У разі відмови або ухилення…..у порядку встановленому ЗАКОНОМ». З яких пір постанова Кабміну чи наказ МОЗ це законодавство? Роз’ясніть будь ласка. Яким боком виконавча гілка влади ставить себе законодавчою?
    Ще — коронавірус не входить в календар обов’язкових щеплень. Там 6 хвороб перелічено, а корони немає.

  3. Але вакцинація не обов’язкова!!! І вакциновані люди також є перенощиками цієї інфекції!!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь