«Ответственность за нарушение присяги использовалась как средство борьбы против судей», — экс-судья Конституционного Суда Украины Владимир Кампо

0
392

 

 

Экс-судья Конституционного Суда Украины, кандидат юридических наук, доцент, заслуженный юрист Украины, член общественных организаций юристов Владимир Кампо эксклюзивно для издания «Я и закон» рассказал о последствиях деконституционализации дисциплинарной ответственности судей за нарушение присяги.

«Проводячи Реформу-2016, законодавець-конституцієдавець врахував міркування щодо скасування дисциплінарної відповідальності суддів за порушення присяги. Відомо, що вона нерідко використовувалася владними структурами як засіб боротьби проти суддів, призначених політичними опонентами.

Тому деконституціоналізація відповідальності судді за порушення присяги сьогодні стала важливою запорукою реальної незалежності суддів від політичних структур, які їх делегували. Однак, цілком можливим є і відновлення цієї відповідальності, наприклад, через судові прецеденти, оскільки суди зможуть їх творити завдяки принципу верховенства права.

Які ж конкретні правові наслідки має деконституціоналізація дисциплінарної відповідальності суддів за порушення присяги? Вона означає, що конституційне положення про таку відповідальність:

а) втратило роль джерела поточного законодавства;

б) будь-яка норма такого законодавства, що його містить, підлягає скасуванню;

в) ніхто з суддів не може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення присяги.

Фактично деконституціоналізація відповідальності суддів за порушення присяги не означає, що дисциплінарний захід до них був застосований незаконно, а означає, що після Реформи-2016 дисциплінарне стягнення втратило юридичну силу і колишній суддя визнається таким, що його не має».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь