Податковий кредит — дуже приваблива послуга, але контролери приділяють багато уваги її нарахуванню. Іноді занадто багато. Тож варто розуміти правила та особливості зачислення, щоб перевіряти діяльність контролюючих органів.
Нормативне регулювання податкового кредиту
Відповідно до пункту 14.1.181 Податкового кодексу України податковим кредитом вважається сума, на яку можна зменшити власні податкові зобов’язання за звітний період. Право на отримання податкового кредиту виникає при придбанні, виготовлені або ввезенні товарів на територію України. Теж саме стосується й надання послуг, що встановлено пунктом 198.1 Податкового кодексу.
Розмір податкового кредиту розраховується від вартості товарів та послуг, що була узгоджена при укладенні угоди. Але разом з тим встановлена вартість не має перевищувати звичайну ринкову (пункт 198.3 Податкового кодексу). Загальний розмір податкового кредиту розраховується зі сплачених протягом звітного періоду податків на:
- вартість товарів, придбаних, виготовлених чи імпортованих з метою подальшого використання в оподатковуваних цілях (в межах господарчої діяльності підприємства);
- придбання чи створення основних фондів, що будуть використані в оподатковуваних операціях в межах діяльності підприємства.
Якщо компанія купує або виготовляє активи та послуги, що не будуть використовуватись в оподатковуваних операціях, нарахувати на сплачені кошти податковий кредит неможливо (пункт 198.4 Податкового кодексу).
Використання податкового кредиту у будівництві
Виходячи з вказаних норм законодавства, використовувати податковий кредит при будівництві можливо. Головне — дотримуватись умови використання придбаних або виготовлених матеріалів в оподатковуваних операціях у межах діяльності підприємства.
Прикладом може стати придбання матеріалів для будівництва нежитлового приміщення, а також використання послуг сторонніх компаній для зведення будівлі. Важливо довести, що у майбутньому це приміщення буде використано для оподатковуваних операцій.
Варто пам’ятати, що Податковим кодексом чітко не вказано визначення фрази «з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарчої діяльності». Тому при укладенні договору на постачання або надання послуг варто вказати одразу, що зведений об’єкт буде надалі використовуватись в господарчій діяльності. Якщо мова йде саме про забудовника, то не зайвим буде пункт про право використання приміщення або його частини в господарчій діяльності компанії забудовника.
Законодавство дозволяє використовувати податковий кредит у будівництві. Головною умовою для цього є відповідно оформлені документи з наявністю вказаних пунктів.
Джерело: https://online.novaposhta.education/blog/podatkovij-kredit