Як діяти українцям, які потрапили в ДТП за кордоном

0
1120
Road accident with smashed cars.

Кожна країна може мати свої особливості щодо правил і процедур врегулювання ДТП. Тому перед поїздкою варто ще раз ознайомитися з правилами дорожнього руху та процедурами повідомлення про ДТП в країні, де ви плануєте перебувати.

Загальні рекомендації щодо дій, якщо ви потрапили у ДТП за кордоном:

▪️Викликайте поліцію негайно! Не покидайте місце події до прибуття правоохоронних органів. У разі відсутності постраждалих і значного матеріального збитку, ви можете скористатися Європротоколом — офіційним документом щодо дорожньо-транспортної пригоди.
▪️При безпеці всіх учасників ДТП та якщо це можливо, зробіть фотографії місця аварії, ушкоджених транспортних засобів та пошкоджень майна. Зафіксуйте геолокацію або зніміть відео з місця події.
▪️Запишіть дані інших учасників ДТП: повне ім’я, водійське посвідчення, контактний телефон, назву страхової компанії та номер поліса. Збережіть інформацію про свідків та їх контакти.
▪️Не підписуйте жодні документи, якщо не розумієте їх змісту. У такому випадку зазначте українською мовою, що не розумієте мову, якою написаний документ.
▪️Якщо ви винуватець ДТП, повідомте іншого учасника про вашу міжнародну страховку «Зелена карта».
▪️Якщо ви потерпілий в ДТП, вимагайте копію договору страхування та переконайтеся, що винуватець повідомив свого страховика про подію з місця ДТП телефоном. Не давайте копії вашої «Зеленої карти» нікому, крім працівників поліції, щоб уникнути шахрайства.
▪️Незалежно від вашої ролі у ДТП, негайно повідомте свою страхову компанію, з якою уклали договір міжнародного страхування «Зелена карта». Використовуйте будь-які засоби зв’язку, які погоджені зі страховиком.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь