Як розлучитися, якщо ви за кордоном: корисні підказки

0
1182
selective focus of couple sitting at table with divorce documents

розлучення якщо ви за кордоном

Розірвання шлюбу – досить непросте завдання для пересіченого громадянина. Багато залежить від того, про який склад сім’ї йдеться і чи є у вас взаємні претензії. Але сьогодні давайте розберемося, як розлучитися за кордоном, аби втратити мінімум часу та грошей.

Особливості розлучення громадян України при постійному проживанні за кордоном

Загалом українців, які перебувають за кордоном, «юридично» можна поділити на групи:

  1. Ті, хто оформив документи для виїзду за кордон на ПМП. Вони отримали дозвіл із міграційної служби України та знялися з реєстрації.
  2. Громадяни, які отримали тимчасову або постійну посвідку на проживання в іноземній державі. Вони мають постійну реєстрацію на території України.

Від того, до якої групи ви належите, залежить, куди звертатися для розірвання шлюбу.

Як розірвати шлюб українцю, який проживає за кордоном?

Українці, які проживають за кордоном, можуть повернутися на батьківщину, самостійно підготувати позов та звернутися до відповідних інстанцій. Найпоширеніший варіант — не приїжджати до країни, а укласти договір із українським адвокатом на надання правової допомоги. У цьому випадку ви пересилаєте документи, а ваш юрист самостійно готує позовну заяву, збирає папери та представляє ваші інтереси у суді. Отримане рішення можна апостилювати та надіслати в іноземну державу.

До якого суду слід звертатися

Як пояснює адвокат АО Альва Прайвесі Тетяна Шапошнікова, в українському законодавстві існує поняття підсудності: воно визначає, за якими правилами обирають суд, який розглядатиме вашу справу. Знайти відповідну інстанцію належить позивачу, тобто тому з подружжя, хто ініціює розлучення.

Якщо позивач неправильно обирає суд, він отримує відмову у розгляді, а матеріали йому повертаються. В результаті ви втратите час, а він часто відіграє важливу роль.

Ті, хто не знявся з реєстрації в Україні, звертаються за місцем реєстрації другого з подружжя. Буває, що нинішнє місцезнаходження невідоме: у такому разі вказуйте останню відому вам адресу проживання (реєстрації). Якщо ж другий з подружжя має у власності нерухомість, іноді дозволяється подавати позов за місцем реєстрації / місцезнаходження цього об’єкта.

Подружжя, яке знялося з реєстраційного обліку в Україні, готує клопотання про визначення підсудності та направляє його до Верховного Суду. Необхідно додати всі матеріали, включаючи свідоцтва про народження дітей. Суддя вивчить документи, визначить, чи відповідають вони закону, і задовольнить клопотання. В результаті він встановить, який районний суд розглядатиме справу про розірвання шлюбу та направить туди документи.

Буває, що матеріали не відповідають законодавству або не містять необхідні документи. Щоб уникнути такого розвитку подій, вчасно звертайтеся за юридичною допомогою. В іншому випадку суддя винесе ухвалу про відмову в задоволенні клопотання і поверне всі матеріали позивачу.

Не забувайте, що ситуація у кожній родині індивідуальна. При розлученні грає роль наявність дітей, спільно нажитого майна, взаємної згоди.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь