Завершення кредитних канікул: як українцям сплачувати заборгованість?

0
334

З моменту запровадження воєнного стану фінансові установи почали активно запроваджувати кредитні канікули.

Кредитні канікули – це перенесення сплати боргу на інший термін, тобто це відтермінування здійснення платежів за кредитом.

Звертаємо увагу, що кредитні канікули – це відтермінування боргу, а не його прощення. Відтермінування може стосуватися сплати «тіла» кредиту та/або нарахованих відсотків залежно від пропозицій банку. У кожного банку свої умови кредитних канікул. Їхнє запровадження під час воєнного стану є правом, а не обов’язком фінансової установи.

Кредитні канікули не зменшують суму боргу. Така пауза у сплаті за кредитом тимчасово знімає кредитне навантаження з позичальника, не псує кредитну історію, також у цей час не нараховуються пені та штрафи за несплату.

Кредитні канікули поступово завершуються. Багато банків автоматично запроваджували канікули строком від 1 до 3 місяців з моменту запровадження воєнного стану.

Оскільки цей термін сплив, банки поступово їх завершують.

Кредитні канікули завершилися, що далі?

🔷Після завершення кредитних канікул позичальники повертаються до регулярного графіка щомісячних платежів за кредитом. Якщо немає змоги платити за кредитом, необхідно звернутися до фінансової установи з прохання провести реструктуризацію кредиту.

🔵Реструктуризація – це зміна умов кредитного договору на лояльніші для позичальника з урахуванням його фінансового становища.

Приклад реструктуризації – це продовження строку користування кредитом і, як результат, зменшення щомісячного платежу.

Звертайтеся до фінустанови до виникнення заборгованості, сумлінним позичальникам кредитори краще йдуть на зустріч.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь