ЄСПЛ висловив правову позицію у справі «DERENIK MKRTCHYAN та GAYANE MKRTCHYAN проти Вірменії», заява № 69736/12 https://cutt.ly/tIlOclb 
Про це повідомляє ZakonOnline.
Справа стосувалася смерті сина заявників, який загинув у результаті бійки в класі, під час якої його побили двоє однокласників, коли класний керівник вийшла з класної кімнати.
Заявники скаржилися на те, що їх син загинув внаслідок того, що адміністрація школи та педагогічний колектив належним чином не виконували своїх обов’язків щодо захисту його життя та безпеки, коли він перебував під їх наглядом.
ЄСПЛ встановив, що позитивне зобов’язання держави за ст.2 задіяне в контексті публічної освіти. Отже, адміністрація школи зобов’язана захищати здоров’я та благополуччя учнів, зокрема маленьких дітей, які є особливо вразливими та знаходяться під її виключним контролем.
Щоб виникло це позитивне зобов’язання, необхідно встановити, що органи влади знали або повинні були знати у відповідний момент про існування реальної та безпосередньої загрози життю ідентифікованої особи внаслідок злочинних дій третьої особи та що вони не вжили заходів у межах своїх повноважень, які, якщо розглядати обґрунтовано, можна було б очікувати, щоб уникнути цього ризику.
Немає нічого, що свідчить про те, що в день інциденту існували будь-які фактори, які вимагали б особливої уваги або вжиття заходів з боку вчителя, оскільки вона не знала про особливу вразливість сина заявників через стан його здоров’я. Також нічого не свідчить про те, що в цьому класі раніше мали місце випадки насильства серед учнів.
За цих обставин Суд вважає, що не можна стверджувати, що, просто покинувши клас, вчитель класу поставив під загрозу безпеку сина заявників, в зв’язку з чим відсутні підстави для притягнення до відповідальності керівництва школи відповідно до ст.2 Конвенції.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here