ЄСПЛ: Великобританія порушила права на конфіденційність людей за межами країни

0
638

Сполучене Королівство порушило права на конфіденційність двох людей, комунікації яких було перехоплено та доступ до них було перехоплено у Великобританії, незважаючи на те, що обидва вони не були громадянами Великобританії та проживали за межами кордонів Великобританії, постановив Європейський суд з прав людини.

Громадянин США Джошуа Відер та громадянин Італії Клаудіо Гварнієрі, обидва дослідники, які працюють у сфері інформаційної безпеки та  конфіденційності, оскаржили відсутність доступу до механізмів відшкодування за ймовірні порушення їхніх прав на приватне життя та свободу вираження думок спецслужбами Великобританії.

Пара поскаржилася, що їхні повідомлення були перехоплені та до них отримали доступ розвідувальні служби Великої Британії через режим масового перехоплення Великобританії або в рамках домовленостей про обмін розвідданими з розвідувальними службами США.

Великобританія раніше визнала, що її режим масового перехоплення був незаконним.

Оскільки заявники живуть за межами Великої Британії, британський суд відмовився розслідувати їхні скарги, в результаті чого вони не мали доступу до відповідного механізму відшкодування.

У знаковому рішенні ЄСПЛ постановив, що втручання в право заявників на приватне життя підпадає під територіальну юрисдикцію Сполученого Королівства і що в світлі висновків суду в попередній справі Big Brother Watch та інші проти Сполученого Королівства, мало місце порушення статті 8 Європейської конвенції.

Суд одноголосно вирішив, що «втручання в конфіденційність комунікацій явно має місце там, де ці комунікації перехоплюються, обшукуються, досліджуються та використовуються, і внаслідок цього також відбувається порушення прав на конфіденційність відправника та/або одержувача».

Коментуючи це рішення, доктор Ілія Сіатица, старший юрист Privacy International, сказав: «Це рішення означає важливу віху для захисту конфіденційності та реалізації прав людини в цифрову еру.

«Постійно розширювані можливості технологій дозволили державам шпигувати далеко за їхніми традиційними кордонами, надаючи їм безпрецедентний доступ до інформації та життя людей.

«Держави більше не можуть припускати, що цифрове стеження буде без наслідків або що вони можуть ухилитися від відповідальності, націлившись на людей за межами своїх кордонів.

«Сьогоднішнє рішення Європейського суду з прав людини рішуче підкреслює, що служби безпеки та розвідки мають нести відповідальність за наслідки своїх дій незалежно від того, де вони відбуваються».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь