ЄСПЛ оновив правила відводу суддів

0
754

Європейський суд з прав людини опублікував на своєму веб-сайті нову редакцію Регламенту Суду, яка включає деякі зміни до правила 28 щодо відводу суддів. Останні були ухвалені Пленумом Суду 15 грудня 2023 року та набули чинності 22 січня 2024 року. Вони є частиною серії процесуальних реформ, розглянутих Пленумом Суду в 2023 році.

Правило 28 забезпечує неухильне впровадження принципу неупередженості суддів, що має вирішальне значення для дотримання верховенства права, захисту прав людини та забезпечення належного здійснення правосуддя. Оновлене Правило повторює причини, через які суддя не може брати участь у конкретній справі, і посилює основну процесуальну основу для відводу суддів шляхом чіткої кодифікації існуючої практики, згідно з якою сторони провадження можуть вимагати відвід судді.

Оновлену норму супроводжує Практична інструкція щодо відводу суддів, яку також оприлюднив Голова Суду. Метою Практичного керівництва є подальше роз’яснення процедур, передбачених Правилом 28, яке гарантує, що сторони можуть практично та ефективно висловлювати будь-які сумніви щодо неупередженості судді та процесу, якого слід дотримуватися в таких випадках.

Нарешті, щоб забезпечити якомога повнішу прозорість і доступність судового процесу, повний список різних судових колегій, що діють у кожній із п’яти секцій, включаючи список суддів, призначених державою, тепер доступний на сайті Суду. Це полегшить сторонам завчасну ідентифікацію суддів у судових складах Суду.

Зміни до правила 28 були внесені після широких консультацій із відповідними зацікавленими сторонами, зокрема з Договірними сторонами, організаціями, які мають досвід представництва заявників, і кількома асоціаціями адвокатів, які надали свої письмові коментарі.

З повним текстом змін до Регламенту суду можна ознайомитися тут.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь