ЄСПЛ не знайшов порушень у публікації книги за матеріалами кримінального провадження

0
2098

Батьки Мадлен МакКенн програли справу в Європейському суді з прав людини щодо свого права на повагу до приватного та сімейного життя.

Справа стосувалася заяв колишнього інспектора детектива – у книзі, документальному фільмі та газетному інтерв’ю – про ймовірну причетність заявників до зникнення їхньої доньки, яка зникла безвісти 3 травня 2007 року на півдні Португалії.

У суді заявники стверджували, що було порушено їхнє право на репутацію та право на презумпцію невинуватості.

Суд вважав, що, навіть якщо припустити, що репутації заявників було завдано шкоди, це сталося не через аргументи, висунуті автором книги, а скоріше через підозри, висловлені проти них, які призвели до кримінального розслідування (у липні 2008 року прокуратура вирішила не вживати подальших дій) і призвела до пильної уваги ЗМІ та багатьох суперечок.

Таким чином, інформація була доведена до відома громадськості в деталях ще до того, як матеріали розслідування були надані ЗМІ та була опублікована книга, про яку йдеться. З цього випливає, що національні органи влади не виконали свого позитивного зобов’язання захистити право заявників на повагу до їхнього приватного життя.

Таким чином, скарга заявників щодо їх права вважатися невинуватими була явно необґрунтованою.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь