ЄС узгодив нові правила щодо працівників гіг-економіки

0
7719

Нові правила ЄС, які встановлюють права на працевлаштування працівників гіг-економіки, були погоджені та набудуть чинності приблизно через два роки.

Гіг-економіка — модель трудових відносин, що ґрунтується на короткострокових контрактах або неформальних домовленостях. Прикладами такої економіки є сервіси Uber, Glovo, інші сервіси доставки та надання послуг. Проблемою гіг-економіки вважають соціальну незахищеність працівників і розмиття відповідальності працівників і роботодавців. Працівники не мотивовані робити понаднормово, досягнувши свого рівня добробуту, вони перестають працювати.

Європейський парламент і країни-члени ЄС досягли політичної згоди щодо запропонованої Директиви про роботу на платформі, яка чітко спрямована на полегшення визнання працівників гіг-економіки працівниками з правом на мінімальну заробітну плату, лікарняний та інші пільги.

Директива встановлює юридичну презумпцію трудових відносин із конкретними показниками, щоб визначити, чи кваліфікується компанія, яка займається гіг-економікою, так звана «платформа», як роботодавець. Якщо платформа відповідає двом із цих показників, вона вважається роботодавцем.

Ці показники, викладені в статті 4 Директиви, включають верхню межу винагороди, єдині вимоги, нагляд, обмеження свободи працівників встановлювати власний робочий день та обмеження щодо працівників, які виконують роботу для інших компаній.

За оцінками Європейської комісії, близько 5,5 мільйонів із приблизно 28 мільйонів працівників гіг-економіки в ЄС можуть бути неправильно класифіковані як самозайняті особи, тоді як їх слід розуміти як найманих працівників.

Маргрете Вестагер, виконавчий віце-президент Комісії з питань Європи, придатної для цифрової епохи, сказала: «Ця знакова угода між парламентом і державами-членами допоможе забезпечити гідні умови праці багатьом людям, які працюють через цифрові платформи праці.

«Це дозволить людям усвідомлювати та оскаржувати рішення, прийняті за допомогою алгоритмічного керування. Підвищуючи правову визначеність, Директива також підтримує сталий розвиток цифрових платформ праці в ЄС».

Валдіс Домбровскіс, виконавчий віце-президент з питань економіки, яка працює для людей, сказав: «Цифрові платформи відіграють важливу роль у нашій економіці, сприяючи інноваціям і пропонуючи цінні можливості працевлаштування, але ці можливості мають супроводжуватися справедливими умовами праці та надійним соціальним захистом. для людей, які працюють в економіці платформи.

«Сьогоднішня угода дозволить цифровим платформам розвиватися та захистити права працівників платформ, щоб кожен міг максимально використати цю можливість».

Ніколас Шміт, комісар з питань зайнятості та соціальних прав, сказав: «Економіка платформи змінила спосіб споживання та роботи, і ми хочемо, щоб вона й надалі процвітала. Водночас ми маємо переконатися, що він відповідає тим самим трудовим і соціальним стандартам, яких дотримуються офлайн-компанії. Це питання справедливості як для працівників, так і для компаній.

«Нові правила, які ми погодили, гарантують, що працівники платформи, такі як водії та пасажири, отримають соціальні та трудові права, на які вони мають право, без шкоди для гнучкості бізнес-моделі платформи. Працівники також краще розумітимуть, як автоматизовано приймаються рішення.

«Платформи вперше матимуть юридичну визначеність у всьому ЄС, а споживачі й надалі матимуть доступ до послуг платформи у своїх руках. Це історичне досягнення».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь