Як військовослужбовців готуватимуть до цивільного життя?

0
560

Уряд погодив 7 квітня проект Указу Президента України щодо впровадження цього року Стратегії формування системи переходу від військової служби до цивільного життя на період до 2032 року.

“Перехід від військової служби до цивільного життя – це інституційна реформа, яка дозволить якісно здійснювати управління людським ресурсами в безпековій і оборонній сфері. Ми провели плідну роботу з кожним силовим відомством, адже сама система переходу передбачає багато реформ саме там”, – пояснила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Майбутнім Указом Глави держави буде введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2023 року “Про Стратегію формування системи переходу від військової служби до цивільного життя на період до 2032 року”, а також затверджено саму Стратегію.

Зазначимо, що над розробкою системи переходу від військової служби до цивільного життя працювала команда Мінветеранів спільно з Офісом реформ КМУ, українськими міністерствами, силовими структурами та відомствами. Також був залучений досвід провідних країн світу.

Система переходу включатиме психологічну та правову допомогу, соціальну, професійну, культурну адаптацію військовослужбовців, ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів родин полеглих захисників і захисниць України, надання сучасних та дієвих інструментів для безпроблемної суспільної та економічної реінтеграції цих осіб.

Стратегія формування системи переходу від військової служби до цивільного життя на період до 2032 року передбачає, зокрема:

  • оновлення законодавства України, що спрямовано на впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя;
  • розроблення переліків послуг у системі переходу відповідно до категорії учасників цієї системи та порядків їх надання;
  • формування системи моніторингу за якістю надання таких послуг та оцінки їх якості;
  • впровадження новітніх інформаційних технологій накопичення та автоматизованого оброблення інформації у системі переходу та забезпечення взаємодії електронних реєстрів;
  • підвищення рівня заінтересованості територіальних громад щодо використання потенціалу учасників системи переходу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь