Як в Україні зареєструвати розмитнене авто: алгоритм дій

0
1780

Багато українців купують вживані автомобілі за кордоном. Бо придбати там транспортний засіб можна в рази дешевше. Далі це авто підлягає розмитненню, іншими словами — легалізації в Україні.

Про це розповідають у Сервісному центрі МВС.

Після розмитнення потрібно пройти сертифікацію транспортного засобу. Далі варто звернутися до Експертної служби МВС для дослідження авто та отримання висновоку. Цей висновок містить інформацію про справжність ідентифікаційних номерів авто та реєстраційних документів.

Після цього власник авто отримує талон попереднього запису до сервісного центру МВС. Його можна отримати або у терміналі, що знаходиться в сервісному центрі МВС, або через Е-ЗАПИС.

Для першої реєстрації ввезеного з-за кордону авто до сервісного центру МВС необхідно подати такі документи:

  • паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації (можна надати в електронній формі в застосунку Дія) або посвідку на проживання;
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • нотаріально посвідчена довіреність (у разі звернення уповноваженої особи від ім’я власника);
  • документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу (вантажно-митна декларація, посвідчення на право реєстрації, а в разі придбання автомобіля у торгівельної організації — договір купівлі-продажу);
  • реєстраційний або прирівняний до них документ іноземної держави;
  • документ, щодо відповідності конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху (сертифікат відповідності);
  • висновок про експертне дослідження транспортного засобу.

Після реєстрації транспортного засобу власник або уповноважена ним особа отримує номерний знак і свідоцтво про реєстрацію авто в Україні.

ВАЖЛИВО! При першій реєстрації легкового автомобіля сплачується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Він залежить від вартості легкового транспортного засобу, яка зазначена у митній декларації.

Якщо вартість авто не перевищує 442 860 грн — сплачується 3%, якщо вартість авто від 442 860 грн до 778 360 грн — сплачується 4%, якщо вартість авто більше ніж 778 360 грн — сплачується 5%.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь