Як в Україні власнику житла «виписати» особу без звернення до суду

0
2587
Men hand holding key with house shaped keychain. Modern light lobby interior. Mortgage concept. Real estate, moving home or renting property.

Раніше зняти особу з реєстрації можна було лише у судовому порядку, якщо особа добровільно не погодилась самостійно подати відповідну заяву. Але в Україні набули чинності законодавчі зміни – й відтепер можна «виписати» особу (лише повнолітню!) з житла без звернення до суду.

Про це розповідає Ти ж ЮРИСТ.

ОСНОВНІ ВИМОГИ

  • особа, яка звертається з такою заявою є власником або співвласником житла;
  • особа, яку бажають зняти з реєстрації – не є власником або співвласником житла;

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ НАДАННЯ ПОСЛУГИ

Зняття з реєстрації місця проживання (перебування) здійснюється за заявою власника житла, поданої у паперовій формі, до якої додається:

  • документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує право власності на житло.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?

Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи здійснюється органом реєстрації, на території територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідної ради.

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

За послугу щодо зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання заявник сплачує адміністративний збір у розмірі 1,5 відсотка прожиткового (у 2023 році це 40,26 грн). Якщо осіб декілька – подавати заяву і платити збір потрібно за кожного окремо.

СТРОКИ

Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання в електронній формі здійснюється в день подання документів або не пізніше наступного робочого дня у разі їх надходження після закінчення робочого часу органу реєстрації (пункт 67 Порядку).

Зразок заяви можна завантажити ЗА ПОСИЛАННЯМ.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь