Як в Україні узгоджуються податкові зобов’язання: роз’яснення від ДПС

0
75
Accountant calculating profit with financial analysis graphs. Notebook, glasses and calculator lying on desk. Accountancy concept. Cropped view.

Податкове зобов’язання – це зобов’язання платника податків сплатити кошти до бюджету. Але коли цю суму можна вважати остаточною та такою, що підлягає обов’язковій сплаті?

Про це повідомляє Державна податкова служба України.

Податкове зобов’язання стає узгодженим за таких умов:

  • Якщо платник самостійно задекларував суму податку, вона вважається узгодженою одразу після подання декларації;
  • Якщо податкова після перевірки нарахувала додаткові податкові зобов’язання, і платник не оскаржує це рішення – ця сума стає узгодженою через 10 робочих днів після отримання податкового повідомлення-рішення ( далі – ППР).

Сума узгоджених податкових зобов’язань вносяться в облікову картку платника податків автоматично.

Важливо знати, що у разі виникнення розбіжностей, платник податків має право ініціювати  звірку даних зі звітності на відповідність інформації в базах даних ДПС. Також, у платника податків є право на оскарження рішення податкового органу.

У разі, якщо платник податків не погоджується з нарахованими сумами, він має право на оскарження – адміністративне чи судове.

Адміністративне оскарження:

  • Платник податків має 10 робочих днів з дня отримання ППР для того, щоб подати скаргу до ДПС;
  • Під час розгляду скарги таке податкове зобов’язання не є узгодженим;
  • Якщо ДПС залишає ППР без змін, сума стає узгодженою з дня отримання рішення ДПС.

Судове оскарження:

  • Податкове зобов’язання залишається неузгодженим, у разі, якщо платник податків подає позов до суду, до моменту набрання законної сили судовим рішенням;

Важливо зазначити, що сам факт подання заяви не є підставою для виведення суми з податкового боргу. Для цього необхідно отримати ухвалу суду про відкриття провадження.

Ухвала про відкриття провадження – це важливий юридичний документ,що підтверджує факт судового розгляду спору про податкові зобов’язання. Цей документ дає змогу платнику захистити свої права та уникнути автоматичного стягнення суми, до моменту, поки суд не ухвалить остаточне рішення.

  • Якщо суд підтверджує ППР, то сума стає узгодженою з моменту набрання рішенням законної сили;
  • Якщо суд скасовує ППР, то податок не підлягає сплаті.

Податковий борг, який узгоджено – потрібно сплатити, інакше будуть нараховані штрафи та пеня. Але якщо податкове зобов’язання неузгоджене, то воно не підлягає примусовому стягненню.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь