Як в Україні укласти або розірвати шлюб з військовослужбовцем

0
2776

Відповідно до ст.32 Сімейного кодексу України, державна реєстрація шлюбу проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану через 1 місяць після подання чоловіком та жінкою відповідної заяви. За наявності поважних причин керівник органу ДРАЦС дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку.

Водночас, охочі можуть зареєструвати шлюб в рамках пілотного проєкту «Шлюб за добу». Проте цей проєкт запроваджено не всюди. Детальніше ознайомитись з відповідними населеними пунктами можна за посиланням: https://bit.ly/2QmERy8

 

У зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням російської федерації в Україну та введенням 24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64 воєнного стану, держава розробила окремий механізм реєстрації шлюбу для військовослужбовців , які не мають можливості бути фізично присутніми під час такої реєстрації.

Для того, щоб укласти шлюб дистанційно, тобто без присутності нареченого або нареченої, військовослужбовцю необхідно подати відповідну заяву безпосередньому командиру, в якій обов’язково зазначити відомості про себе та наречену (нареченого), зокрема прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дату народження, громадянство, а у разі зміни прізвища – відомості про обране прізвище. Ця заява одночасно є й підтвердженням факту надання згоди військовослужбовцем на укладення шлюбу.

 

Надалі командир, у свою чергу, засвідчує справжність підпису на заяві та надсилає її до відділу ДРАЦС, до якого подано заяву про державну реєстрацію шлюбу нареченим (нареченою), або до іншого відділу ДРАЦС чи до територіального органу Міністерства юстиції України, які провадять діяльність під час воєнного стану.

До того ж, згідно із законодавством, на час дії в Україні правового режиму воєнного стану» державну реєстрацію актів цивільного стану проводить будь-який орган за зверненням заявника.

 

За можливості військовослужбовець може бути присутнім під час реєстрації шлюбу за допомогою відеозв’язку.

Окрім того, в умовах воєнного стану сам факт реєстрації шлюбу може засвідчуватись актом про укладення шлюбу, який складається безпосереднім командиром військовослужбовця.

Сам же акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених, але з використанням доступних засобів відеозв’язку з тим із наречених, хто відсутній, або з обома відсутніми нареченими.

 

Актовий запис про шлюб складається в день отримання відділом ДРАЦС заяви про реєстрацію шлюбу або акту.

Таким чином, військовослужбовці, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та знаходяться далеко від своїх наречених, отримали можливість укладати шлюб дистанційно.

 

Утім, що стосується процедури розлучення, то вона не змінилася.

Шлюб розривається:

  • за спільною заявою подружжя, яке не має дітей (стаття 106 СК України);
  • за заявою одного з подружжя (стаття 107 СК України);
  • за рішенням суду: за спільною заявою подружжя, яке має дітей (стаття 109 СК України), або за позовом одного з подружжя (стаття 110 СК України).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь