Як через суд оскаржити рішення ВЛК: алгоритм дій

0
491
#image_title

Якщо військовий вважає, що рішення військово-лікарської комісії не відображає його реального стану здоров’я, він може оскаржити його.

Про те, як зробити це, розповіли у Міністерстві охорони здоров’я.

Отже, оскаржити висновки ВЛК можна у досудовому порядку та через суд.

ля отримання позитивного результату рекомендується розпочати процес на етапі досудового перегляду, що зазвичай може призвести до успішного вирішення проблеми.

Необхідні для цього кроки:

  • написати заяву/скаргу щодо незгоди з висновками ВЛК та проханням переглянути рішення вищою ВЛК;
  • прикріпити до заяви/скарги всі відповідні меддокументи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).

Заяву, медичні документи та копію рішення ВЛК можна принести особисто до вищої ВЛК або відправити цінним листом з повідомленням про вручення та описом вкладення на відповідну адресу.

ВЛК переглядає оскаржену постанову або може надіслати на повторний (контрольний) медичний огляд. Новий висновок щодо стану здоров’я, який буде наданий після цього, враховується при вирішенні справи.

У випадках спірних і складних ситуацій рішення може бути ухвалено Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).

Якщо оскарження в досудовому порядку не призвело до позитивного результату, позивач може подати позов до суду.

Важливо зауважити, що суд не має права скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, оскільки це не входить в його компетенцію. Проте суд може визнати порушення процедури проведення військово-лікарської комісії і на цій підставі скасувати рішення ВЛК.

Окрім цього, суд може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь