Вступ до університетів Португалії: можливості для українців

0
1429

Вища освіта в Португалії платна. Безкоштовної не існує.  Але зараз під час війни для українських біженців вперше зробили виключення.

Раніше льготи були виключно у громадян Португалії. Але і вони, коли хотіли вступити до ВНЗ, мали сплатити внески близько 700 євро. Іноземці сплачують від 3000 до 7000 євро вступних внесків.  Проте зараз, згідно закону, саме українські біженці прирівняні до місцевих жителів, плюс звільнені від сплати будь-яких внесків.

Відтак ви або ваша дитина можете спробувати абсолютно безкоштовно вступити до одного з португальських державних чи приватних університетів.

Як українським біженцям вступити до ВНЗ Португалії? Повідомляє uamedia.eu

Розпочати треба з отримання Сертифікату про надання дозволу на проживання — тобто трьох номерів SEF.  Без цього ви не зможете довести, що ви український біженець і маєте льготні умови вступу до навчальних закладів.

Далі важливо зрозуміти, що в Португалії не існує єдиної платформи ВНЗ, де ви могли би дізнатися про всі університети, їхні особливості вступу і обрати саме той, що вам потрібен.  Кожен навчальний заклад має свою окрему систему реєстрації.

Відтак вам треба буде шукати інформацію про університети по вашому бажаному напрямку навчання самостійно.

Коли знайдете той самий ВНЗ — просто йдіть туди та розпитайте про все.

Якщо необхідно, беріть із собою на зустріч перекладача.

Ви обрали університет. Що далі?

В обраному вами університеті йдіть до відділу вступу. Там з вами проведуть коротке інтерв’ю: спитають де ви навчалися в Україні, якою була ваша спеціальність, скільки курсів закінчили, тощо.

Таке інтерв’ю — це формальна процедура, побоюватися її не треба.

Після такої бесіди, вас мають зареєструвати на платформі для вступу.

Для цього треба надати:

  • паспорт
  • Сертифікат від SEF
  • декілька фотографій 3×4
  • атестат про середню освіту + додаток з оцінками
  • якщо ви вже маєте вищу освіту і, відповідно, дипломи про її закінчення – ці документи беріть теж.

Після реєстрації, все, що залишається – це чекати запрошення від університету на пошту. Після цього вам повноцінно відкриють вашу справу, нададуть номер студента, тощо.

Важливо! Всі ваші атестати і дипломи треба обов’язково перекласти португальською мовою. Потім ці документи необхідно завірити у нотаріуса.

Якщо у вас немає дипломів на руках, то ви можете звернутися на сайт Міністерства освіти України. Там можна знайти цифрову версію свого документа.

Деякі ВНЗ наполягають на документі зі списком всіх предметів, що ви прослухали в українському університеті. Якщо у вас немає такої довідки – про це треба сказати ще під час інтерв’ю.

Якщо ви щойно закінчили школу, процедура вступу до університету для вас буде така ж сама, як і для всіх інших українців.

Треба зазначити, що українські сертифікати ЗНО – не є міжнародними документами. Тому вони не дуже на щось вплинуть в Португалії. Проте ви, звісно, можете зробити їхній переклад і завірити у нотаріуса, щоб потім надати в місцевому ВНЗ. Однак, скоріш за все, це не дуже на щось вплине.

Чи можна продовжити в Португалії вже розпочате навчання?

На жаль, «перевестися» з українського університету до португальського на будь-якій поточний для вас курс – майже неможливо.

Тому, скоріш за все, вам доведеться вступати до місцевого ВНЗ і навчатися знов (до речі, ви можете обрати й інший фах, а не лише навчатися на тієї ж спеціальності).

Так відбувається через те, що португальська система освіти відрізняється від української. Наприклад, вона не розпізнає назв українських навчальних предметів. Навіть переклад наших документів не додає їм розуміння про детальний план кожного предмету. Відтак вони не можуть зарахувати вас на ваш поточний курс.

Тому фактично єдиний існуючий варіант — вступити до португальського ВНЗ і навчатися як вперше.

Приватні університети

Приватні ВНЗ більш прискіпливо ставляться до документів про попереднє навчання і потрапити до них складніше. Проте дуже часто саме такі університети пропонують українським біженцям ще більше додаткових бонусів, ніж державні.

Така освіта вважається престижною.

Резюме

Проблем із вступом українських біженців до португальських університетів немає.  Проте йдеться саме про вступ заново. І це може відштовхнути. Адже не у всіх є бажання навчатися, так би мовити, ще раз.

Проте радимо замислитися про перспективи, що у вас з’являться після отримання європейської освіти, яка зараз для вас безкоштовна.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь