Виплати через втрату годувальника: як дружині військового отримати гроші

0
1601

В Україні непрацездатні члени сім’ї військовослужбовця, який загинув у бою проти російських окупантів, можуть розраховувати на пенсію через втрату годувальника. Таке право є у дружини годувальника, яка опікується його дитиною віком до восьми років.

Про це розповіли у Пенсійному фонді України.

За інформацією держструктури, загалом виплата надається попри вік та працездатність дружини, але за умови, що жінка не працює і не перебуває на військовій службі.

Водночас якщо годувальник сім’ї отримав поранення, контузію, каліцтво або загинув під час бойових дій або під час виконання інших службових обов’язків, дружині, яка виховує його дитину до того часу, коли їй виповниться 8 років, пенсію призначають незалежно від того чи вона працює (або проходить військову службу).

Який розмір виплат?

За інформацією Міністерства оборони, розмір пенсійної виплати становить 70% від зарплати загиблого годувальника членам сім’ї та дитині, але не менше ніж 7,8 тис гривень. Якщо ж у сім’ї двоє чи більше дітей – держава виплачуватиме по 50% на кожну дитину, але не менше 6,1 тис гривень.

Як оформити пенсію за втратою годувальника?

Для цього необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду за місцем вашої реєстрації, написати там відповідну заяву та додати:

  • паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
  • довідку про присвоєння ідентифікаційного номера як заявнику, так і померлому годувальнику;
  • довідку про склад сім’ї померлого годувальника та документи, які підтверджують родинні зв’язки;
  • свідоцтво органу реєстрації актів громадянського стану про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно зниклим;
  • документи, що підтверджують страховий стаж померлого годувальника;
  • довідку про заробіток померлого годувальника.

Після цього ваша заява буде зареєстрована у журналі вхідної кореспонденції. Не пізніше ніж за 10 днів після надходження всіх необхідних документів для призначення пенсії ПФУ розгляне звернення та ухвалить своє рішення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь