Електронна петиція щодо обов’язкового обладнання всіх закладів дошкільної освіти системами відеоспостереження набрала необхідні 25 тисяч підписів для її подальшого розгляду Президентом України.

Про це повідомляє «Я і Закон» з посиланням на сайт ОПУ.

«На сьогоднішній день збільшується кількість випадків жорстокого поводження з дітьми в закладах дошкільної освіти як зі сторони їхніх однолітків, так і зі сторони вихователів, що проявляється у моральному (ігнорування дитини, систематичне приниження та знущання, словесні образи тощо) та/або фізичному насильстві», — зазначає автор петиції.

На його думку, таке поводження з дитиною завдає непоправної шкоди її здоров’ю, розвитку і соціалізації, нерідко стає й загрозою її життю чи навіть є причиною смерті.

«Встановити факт жорсткого поводження з дитиною, виходячи з об’єктивних обста вин, майже неможливо, а тому винні особи залишаються непокараними та продовжують вчиняти протиправні дії, або ж навпаки, осуджуються невинні особи. Під час звернення до уповноважених органів у разі жорстокого поводження з дитиною, в більшості випадків такі органи залишаються безсилими за відсутності відповідних доказів або ж просто не вчиняють жодних дій», — йдеться в тексті петиції.

Автор зазначає, що наявні заходи попередження та реагування щодо випадків жорстокого поводження з дітьми в закладах дошкільної освіти є неефективними.

«Пропоную: розробити та внести на розгляд Верховної ради України законопроект щодо внесення змін до чинного законодавства, які встановлюватимуть обов’язок для всіх закладів дошкільної освіти обладнувати свою територію системами відеоспостереження, зокрема коридори, їдальні, спортивні та ігрові майданчики, навчальні класи та інші приміщення загального користування учнів, окрім вбиралень та роздягалень, з можливістю (правом) для батьків та керівництва дошкільного навчального закладу віддалено спостерігати в режимі реального часу за територією навчального закладу», — підсумував автор петиції.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here