В Україні змінили правила надання відпусток

0
1819

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 8313, який запроваджує нові правила надання відпусток для українців.

Про це повідомляє Ти ж ЮРИСТ.

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ:

Із законодавства виключаються норми щодо творчих відпусток та відпусток у зв’язку з профспілковим навчанням.

Відпустка при народженні дитини буде надаватися не пізніше 3 місяців з дня народження дитини. Батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю, така відпустка надається після отримання рішення суду.

Щорічну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості не тільки на прохання працівника, але й за такої необхідності у роботодавця.

Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини надаватиметься незалежно від віку дитини.

Збільшується максимальний термін надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин — з 15 до 30 календарних днів на рік.

Роботодавці зможуть відмовляти працівникові у наданні будь-якого виду відпустки (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і відпустки для догляду за дитиною) під час воєнного стану, якщо такий співробітник працює на об’єктах критичної інфраструктури, виробництві товарів оборонного призначення або виконує мобілізаційні завдання.

Військовослужбовці отримають право на відпочинок протягом 60 днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення.

Педагогічний та науково-педагогічний персонал виключають з переліку осіб, для яких передбачено попередній середній заробіток у разі проходження військової служби.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь