В Україні з’явиться Єдиний державний реєстр військовослужбовців

0
1393
#image_title

 Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо впорядкування процедури надання статусів (їх категорій) ветеранам за реєстр. № 9637. 

Законопроектом пропонується спростити процедури набуття статусу учасника бойових дій у спосіб інформаційно-телекомунікаційних обмінів між реєстрами центральних органів виконавчої влади, а також запровадити окремий статус Захисника і Захисниці України для осіб, які захищають суверенітет, територіальну цілісність держави в умовах сьогодення, відповідно до чого, передбачено пакети соціальної підтримки в залежності від категорії вказаних осіб. 

Проект акту, зокрема, передбачає:

— забезпечення інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів з іншими реєстрами та можливості генерування посвідчень ветеранів на основі наявної інформації;

— запровадження Єдиного державного реєстру військовослужбовців, визначення основних характеристик його функціонування, інформаційних обмінів з іншими реєстрами, а також забезпечення можливості генерування посвідчень військовослужбовців на основі наявної інформації;

— визначення статусу Захисника і Захисниці України, а також визначення категорій Захисника та Захисниці України в залежності від тривалості участі в бойових діях, відповідно до наказів про залучення до виконання бойових завдань, отриманої інвалідності, нагород;

— набуття статусу учасника бойових дій або Захисника і Захисниці напівавтоматично на основі інформаційних обмінів між Єдиним державним реєстром ветеранів та Єдиним державним реєстром військовослужбовців, а залучення комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових — тільки у спірних випадках надання статусу;

— визначення основних пакетів соціальної підтримки, що передбачаються для кожної категорії Захисників та Захисниць України окремо в залежності від персональних життєвих потреб та обставин.

Також законопроект містить терміни розгляду документів для прийняття рішення про надання статусу учасника бойових дій, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України відповідальними особами центральних органів виконавчої влади. 

Народні депутати України також запропонували законодавчу норму щодо можливості генерування електронного посвідчення військовослужбовця/ учасника бойових дій/ Захисника і Захисниці України у мобільному застосунку «Дія».

За результатами обговорення Комітет рекомендував Верховній Раді України включити проект Закону за реєстр. № 9637 до порядку денного сесії парламенту та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь