Уповноважений із захисту державної мови вважає за необхідне створити Музей української мови.

Про це Тарас Кремінь розповів в ефірі телеканалу «НІС-ТВ», пише «Я і Закон».

«Разом з Академією педагогічних наук України ми працюємо над Концепцією майбутнього Музею української мови. Щиро віримо, що така музейна експозиція буде представлена в багатьох закладах освіти, тих, які стоять на захисті національних інтересів», — наголосив він.

Уповноважений переконаний, що такі музеї можна зробити навіть на шкільному рівні.

«Таким чином кожна дитина ще змалечку знала б, як зароджувалась наша мова, які пам’ятки літератури світового рівня належать Україні, які письменники є знаковими, довідалися б про історію заборон і історію відродження української мови, етапи, пов’язані з розвитком нашої рідної мови», — сказав Тарас Кремінь.

«Це загальноєвропейський досвід. Мої колеги, які займаються імплементацією мовного національного законодавства в різних країнах Європи і з якими ми маємо тісний контакт, показують нам свою «дорожню карту», — підкреслив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що 18 лютого 2021 року підписано Меморандум про співпрацю між Національною академією педагогічних наук України та Уповноваженим із захисту державної мови.

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. Это можно включить в школьные предмет История Украины. А финансирование пустить на решение более глобальных проблем. А их у нас (Украине) накопилось очень уж много

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here