На черговому засіданні Кабінет Міністрів України прийняв розроблену Міністерством у справах ветеранів України у співпраці з Радником – уповноваженим Президента України з питань забезпечення прав захисників Альоною Вербицькою постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо утворення консультаційних центрів з питань забезпечення прав і свобод захисників України при місцевих державних адміністраціях».

Документ розроблено на виконання положень Указу Президента України від 11 червня 2021 року № 230 «Про додаткові заходи щодо забезпечення прав і свобод захисників України», та є складовою Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

Постановою передбачається запровадження з 1 березня 2022 року до 31 серпня 2022 року реалізацію експериментального проекту щодо утворення консультаційних центрів з питань забезпечення прав і свобод захисників України при місцевих адміністраціях у Миколаївській, Одеській і Херсонській областях, а також затвердити тимчасове типове положення про такі центри.

Зокрема, передбачається, що зазначені центри надаватимуть консультації з питань забезпечення додержання гарантій захисту прав і свобод ветеранів та членів їхніх сімей, проводитимуть аналіз інформації щодо проблемних питань, а також готуватимуть пропозиції щодо їх вирішення.

Крім того, планується, що консультативні центри координуватимуть взаємодію між органами виконавчої влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями ветеранів, волонтерськими та іншими громадськими об’єднаннями, волонтерами, підприємствами, установами під час вирішення питань забезпечення додержання гарантій захисту прав і  свобод захисників та їхніх родин.

Зазначимо, що діяльність експериментальних консультаційних центрів буде вивчатися для подальшого застосування та масштабування кращих практик

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here