В Україні прийняли закон про цифровий контент та цифрові послуги

0
357
Business people browsing the web on a screen

Верховна Рада України 10 серпня  2023 року прийняла в другому читанні та в цілому проект Закону про цифровий контент та цифрові послуги  (реєстр. № 6576).

Зазначений Закон спрямований на врегулювання цивільно-правових відносини між виконавцем та споживачем з приводу надання цифрового контенту та/або цифрової послуги на підставі договору, а також законодавчого встановлення дієвого правового інструментарію захисту прав споживачів, яким надається цифровий контент та/або цифрова послуга.

Зокрема, Законом визначено сферу цивільних правовідносин, на які поширюються його положення, виокремлено суб’єктивні та об’єктивні критерії відповідності цифрового контенту та/або цифрової послуги умовам укладеного договору, встановлено правові наслідки ненадання цифрового контенту та/або цифрової послуги за договором, невідповідності наданого цифрового контенту та/або цифрової послуги вимогам, що передбачені цим Законом, а також відмови від договору, за яким надається цифровий контент та/або цифрова послуга.

Прийняття зазначеного Закону направлено на імплементацію у національне законодавство України Директиви Європейського Парламенту і Ради від 20 травня 2019 року № 2019/770 щодо певних аспектів, що стосуються контрактів на постачання цифрового контенту та цифрових послуг та сприятиме ефективному здійсненню та захисту прав споживачі, яким за договором надається цифровий контент та/або цифрова послуга.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь