Сьогодні, 8 листопада, в дію вступає зоозахисний закон 2351, який Верховна Рада України ухвалила 15 липня.
Про це повідомила зоозахисна організація UAnimals, пише «Я і Закон».
Що саме змінює цей закон? Які нововведення починають працювати вже сьогодні?
- Жорстоким поводженням тепер вважається не тільки порушення правил утримання тварин, а й інші порушення правил поводження з тваринами та порушення правил транспортування тварин.
- Введене поняття «каліцтва» тварини та «тілесне ушкодження тварини», що є дуже важливим для відмежування адміністративної відповідальності від кримінальної, а внаслідок, більш ефективного їх застосування до винних осіб.
- Особа, яка супроводжує домашню тварину, зобов’язана тепер забезпечити наявність повідка, якщо тварина може становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, а також намордника на собаках небезпечних порід.
- Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана тепер забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з позначками-ідентифікаторами.
- Винним у жорстокому поводженні з тваринами особам забороняється утримувати тварин: протягом року (якщо особа вчинила адмінправопорушення з жорстокого поводження щодо тварин), протягом 10 років (якщо особа вчинила злочин проти тварини).
- Скасовано послугу евтаназії новонародженого приплоду тварин ветеринарами як обов’язкову.
- Забороняється регулювання чисельності тварин біологічно обґрунтованими методами і методами евтаназії. Лише гуманні методи (біостерилізація, влаштування у притулок,тощо).
- Якщо тварина хвора на сказ або іншу особливо небезпечну хворобу, для її умертвіння повинен бути обов’язково документ від ветеринара.
- Законом тепер встановлюється вичерпний перелік для умертвіння тварин.
- Забороняється умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин.
- Забороняється бити, травмувати, отруювати тварин, примушування до нападу одних тварин на інших, використовувати тварин як мішень при стрільбі.
- Встановлено гуманні умови утримання сільськогосподарських тварин, посилено захист вагітних тварин, заборона розведення птиці для фуа-гри.
- Забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами.
- Забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами.
- Органи Національної поліції України здійснюють нагляд за захистом тварин від жорстокого поводження та вживають відповідних заходів.
- Місцеві ради тепер також повинні не допускати діяльності пересувних виставок та зоопарків, іншої забороненої діяльності, а також встановлюють перелік тварин, які потребують охорони на їх території.
- Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті стало злочином, а не адмінправопорушенням.
- Адміністративна відповідальність осіб за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил утримання собак та котів що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну – з 16 років.
- Адміністративна відповідальність за неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці.
- Встановлено порядок тимчасового вилучення тварини та зобов’язання службових осіб щодо їх вилучення у кримінальному процесі та процесі за КУпАП.
- Підвищено кримінальну відповідальність та встановлено сувору кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами з метою створення аудіо- та відеопродукції, що його пропагує.
- Заборонено зменшення заповідних зон та забезпечення перекриття їх шлагбаумами.
Захищено права домашніх тварин:
- Забороняється бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин, дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії.
- Забороняється завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення.
- Забороняється дресирувати тварин у жорстокий спосіб.
- Забороняється умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути.
- Забороняється жебракування з тваринами, в т.ч. безпритульними.
- Забороняється залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше ніж +20 °C та менше ніж +5 °C.
- Забороняється замуровування тварин у підвальних приміщеннях.
- Поводок тварин на прив’язі – не менше 20 метрів, для сторожових собак – не менше 10 метрів.
- Забороняється залишати тварину без можливості укриття в приміщенні при температурі повітря більше ніж +20 °C або менше ніж 0 °C.
- Забороняється залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду в громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів тощо.
- Не можна прив’язувати тварин до машин/мотоциклів та примушувати до бігу.
- Виключено умертвіння тимчасово ізольованих безпритульних домашніх тварин.
Собак по селах тримають на метрових ланцюгах по півтони ваги десятиріччами !!!!!! Хто буде контролювати таке поводження з беззахистними тваринами ????? Я впевнений ,що по селах ніхто не поїде перевіряти ці факти в нашій країні. Люди в далеких селах бідні й затуркані , думають , як самим вижити , а про стан тварин по селах всім байдуже. Цей закон — чергові балачки ні про що !!!!