Видача дипломів про вищу освіту може затриматися. Верховний Суд України скасував рішення про затвердження складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

Про це у своєму Facebook повідомила народний депутат, член парламентського Комітету з питань освіти і науки Юлія Гришина, пише «Я і Закон».

У зв’язку із чим виникла проблема з виконанням повноважень покладених на НАЗЯВО, зокрема, пов’язаних із видачею дипломів.

Затверджений Комітетом освіти законопроєкт усуває колізію у Законі України «Про вищу освіту» в частині принципів відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, а саме застосування принципів галузевого представництва при відборі до складу агентства представників роботодавців та здобувачів вищої освіти.

Із позитивним висновком Комітет направив цей законопроєкт для прийняття до Верховної Ради.

Документ передбачає також, при формуванні складу агентства, дотриматися вимоги щодо представництва не більше однієї особи від галузі знань з числа висунутих кандидатів.

Для усунення складнощів, викликаних припиненням діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, законопроєктом передбачено такі зміни:

  • конкурс, щодо обрання членів агентства, розпочатий до набрання чинності законом, припиняється у день набрання чинності закону;
  • у зв’язку із скасуванням рішення про затвердження складу агентства, Кабінет Міністрів України отримає право затвердити тимчасовий склад агентства без проведення конкурсу;
  • повноваження тимчасового складу агентства триватимуть до затвердження нового складу, сформованого за результатами конкурсу.

Також важливо, що для першого в історії складу агентства не буде поширюватися норма про можливість бути обраним до складу агентства лише двічі – строк їхнього першого «скликання» не буде враховуватися для участі у конкурсі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here