Вища рада правосуддя ініціює зміни законодавства, спрямовані на подолання кадрового дефіциту у судовій системі, — повідомляє пресслужба ВРП.
ВРП звернулася до Голови Верховної Ради України Руслана Стуфанчука, Голови профільного Комітету ВРУ з питань правової політики Андрія Костіна, народного депутата Сергія Демченка як до суб’єктів законодавчої ініціативи з проханням сприяти розробленню та внесенню на розгляд Парламенту відповідних законопроєктів.
ВРП вважає за необхідне зменшити етапи добору кандидатів на посаду судді.
Пропонується їх звести до наступного:
— прийом документів від кандидатів;
— навчання в Національній школі суддів України, яке охоплює всі галузі права (базовий юридичний компонент) та полягає у спеціальній підготовці до кваліфікаційного іспиту;
— іспит на рівень володіння державною мовою;
— кваліфікаційний іспит;
— проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України співбесіди на основі рейтингу кандидатів, які склали кваліфікаційний іспит, та внесення рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення кандидата на посаду судді.
Вища рада правосуддя висловлює сподівання, що пропозиції, які є актуальними і важливими для судової системи, знайдуть підтримку народних депутатів з правового комітету, будуть втілені у законопроєкт та затверджені у сесійній залі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here