В Північній Ірландії телеканалам дозволять знімати судові процеси

0
92

Мовникам буде дозволено знімати — але не транслювати — винесення рішень в Апеляційному суді Північної Ірландії в рамках пілотної програми.

Незважаючи на те, що в Північній Ірландії законодавчо діє заборона на зйомку судових процесів, леді-головний суддя виступає за прийняття закону, який би поставив юрисдикцію на подібну правову основу, як Англія, Уельс і Шотландія.

Пілотний проект, який дозволяє місцевим мовникам знімати рішення апеляційного суду, які виносять рішення у важливих справах, дасть судовій владі та мовникам краще зрозуміти технічні проблеми та можливість зйомки судових процесів у разі скасування заборони.

Повторюючи свої коментарі у вересні минулого року, леді-голова судді Шівон Кіган сказала: «Принцип відкритого правосуддя має фундаментальне значення.

«Я давно вважала, що трансляція наших вищих судів стане дуже позитивним кроком у просуванні відкритого правосуддя, забезпечить більшу прозорість і допоможе громадськості краще зрозуміти складні рішення, які приймають судді».

Однак представникам адвокатської професії, державним і судовим працівникам не можна знімати відео. Відео не буде транслюватися або використовуватися з будь-якою іншою метою, окрім тестування процесу.

Зйомки проводитимуться телекомпаніями BBC NI, UTV, Sky News, ITN і PA Media, які спиратимуться на досвід зйомок судів, таких як Апеляційний суд і Суд Корони в Англії та Уельсі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь