У Німеччині зареєстрували рекордну кількість біженців у післявоєнний період. Зараз у країну за захистом звертається більше людей, ніж за останні кілька десятиліть. Центральний реєстр іноземців зареєстрував як біженців 2,9 млн осіб станом на кінець червня, що приблизно на мільйон більше, ніж півроком раніше, як повідомляє Der Spiegel .
Це найвище значення у повоєнний час, цифри перевершили навіть показники міграційної кризи, яка була у 2015–2016 роках. Збільшення кількості мігрантів пов’язане також із початком конфлікту в Україні, за останні півроку до країни прибуло близько мільйона біженців. Проте невідомо, скільки людей уже поїхало назад.
За даними уряду, 2⁄3 зареєстровані біженці з України — жінки, а понад третина — діти та молодь. Майже всі з них з українськими документами, лише близько 3% – громадяни інших країн. Нині ситуація гірша, ніж під час міграційної кризи 2015–2016 років, коли до країни прибували біженці із Сирії.
Проте експерти сумніваються, що у Німеччині справді проживає така кількість біженців. За даними Центрального реєстру іноземців, близько 170 тисяч зареєстрованих українських біженців не подали заяви про надання захисту. Багато родин могли вже повернутися до України, тож реальні цифри можуть відрізнятись.
Через рекордну кількість біженців країна вже стикається з проблемами. Наприклад, у деяких регіоназ місць для всіх бажаючих не вистачає — Берлін уже задіяв надзвичайний план для ромзміщення більшої кількості бажаючих. На території колишнього аеропорту Берлін-Тегель відкрили наметовий табір на 900 місць.