ЄІССС допоможе швидко переводити держпослуги в цифрову площину. На Diia Summit презентуємо перші соцпослуги на порталі «Дія». Оформлення субсидій, призначення пенсій та грошова допомога для ВПО. Це буде зручно, зрозуміло та в декілька кліків.

Про це розповів Віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров виданню ГОРДОН.

«Наприклад, субсидії, які отримує більше ніж 5 млн українців. Робітники ЦНАП пишуть 14 паперових запитів у різні установи на основі вашого запиту. Потім вони порівнюють відповіді з поданими папірцями. І тільки тоді кажуть “так” чи “ні” вашій заяві. Це займає приблизно три тижні», — зазначив він.

За його словами, тепер, щоб отримати субсидію, людині треба буде зайти на портал «Дія», оформити заявку й підписати її електронним підписом. А робітнику ЦНАП – натиснути одну кнопку, яка підтвердить або відхилить заявку.

«За минулий рік 400 тис. українців подали заявки на оформлення пенсій, очікуючи в коридорах зі стосами паперів. Тепер на порталі потрібно заповнити невелику анкету та завантажити фотографії деяких документів. Ми максимально автоматизували процес оформлення пенсій, щоб скоротити кількість документів, полів для заповнення та час на очікування», — розповів міністр.

Федоров додав, що внутрішньо переміщені особи зможуть отримувати грошову допомогу від держави, просто зайшовши на портал «Дія». Не потрібно буде ходити кабінетами та кожні пів року приносити одні й ті самі ксерокопії. Адже вони вже є в держави.

«Ми переосмислили процеси того, як людина отримуватиме субсидію чи соцдопомогу. Розробили електронну систему, яка базується на якісних даних, спрощує всі процеси, економить кошти та тонни паперу. Соціальні послуги мають допомагати людям, а не створювати зайві проблеми під час їхнього отримання», — підсумував він.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here