Під час вчорашнього засідання комітету з питань правової політики розглядалося одне, але дуже важливе питання — проект держбюджету на наступний рік в частині, за яку відповідає наш комітет, — повідомляє на своїй сторінці у Facebook народний депутат,  Роман Бабій.
З позитивного — у наступному році судову гілку влади планується профінансувати на суму близько 18,5 млрд. грн. Це на 13% більше, ніж у минулому році. Однак цього все одно недостатньо — реальні витрати української судової системи у 2022 році за прогнозами складуть близько 26,5 млрд. грн. Тобто у бюджет закладено 72,3% від фактично необхідного.
Під час засідання комітет заслухав всіх розпорядників бюджетних коштів, в тому числі ДСА, яке заявило про близько 8 млрд. грн. додаткової потреби у фінансуванні. До речі, у перелік додаткових потреб у фінансуванні входить і впровадження ЄСІТС. Ці позиції були підтримані рішенням нашого комітету.
Як і у попередні роки, найбільш болючим питанням залишається фінансування судів першої та апеляційної інстанцій. Також є певні проблеми у виділенні коштів на виконання рішень ЄСПЛ — для цього у держбюджеті передбачена така сама сума, як і у цьому році, проте на сьогодні вони вже вичерпані, тож, очевидно, що наступного року їх так само не вистачить. На жаль, не стає менше ні рішень ЄСПЛ проти України, ані потреб у грошах на виплати, які присуджує ЄСПЛ.
«Маю великі сумніви, що сума, потрібна для додаткового фінансування, буде виділена у повному обсязі, враховуючи загальний стан потенційних надходжень до держбюджету. Однак будемо намагатися переконати бюджетний комітет та Мінфін дофінансувати судову гілку влади хоча б частково — депутати вже готують відповідні правки до держбюджету», — підсумував нардеп.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here