Що можуть вимагати працівники поліції, зупиняючи на вулиці особу?

  1. Пред’явити документ, що посвідчує особу. 

Потрібно пред’явити, адже під час карантину (і не тільки локдауну) Ви зобов’язані мати при собі такий документ: оригінал або в застосунку “Дія”.

  1. Проведення поверхневої перевірки.

Поверхнева перевірка є здійсненням візуального огляду особи, проведенням по поверхні вбрання особи рукою, спеціальним приладом або засобом, візуальним оглядом речі або транспортного засобу.

Поліція володіє повноваженнями для здійснення такого заходу, повідомивши, що в них є підстава вважати, що особа має при собі річ, обіг якої заборонено чи обмежено або яка становить загрозу життю чи здоров’ю людей.

Поради при проведенні поверхневої перевірки:

Порада № 1. Фіксуйте перевірку камерою телефона, попередньо повідомивши про це поліцейських.

Порада № 2. Покажіть поліцейському вміст особистих речей самостійно, тобто добровільно викладіть речі з кишень/сумок тощо.

Лізти в речі чи одяг поліцейський не має право. Поліцейський лише має право здійснити візуальний огляд, тобто провести рукою по одягу/кишені й попросити показати її вміст.

Перед тим, як перевірити документи та/або здійснити поверхневу перевірку, поліцейські зобов’язані повідомити:

  • своє ПІБ, звання та посаду. Пред’явити своє службове посвідчення поліцейський зобов’язаний тільки на вимогу особи, не випускаючи його з рук;
  • причини застосування превентивних заходів;
  • нормативно-правові акти, на підставі яких застосовуються такі заходи.

При цьому, Ви маєте право просити повідомити Ваші права, якщо їх не було озвучено, та зателефонувати адвокату перед тим, як вчиняти будь-які дії на вимогу поліцейських.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here