Майже кожен водій зіштовхується з необхідністю сплати штрафів за порушення ПДР.

Та не рідкістю є ситуація, коли сплата такого штрафу вчиняється з помилкою.

Найчастіше помилкою є незазначення номеру постанови про накладення штрафу або номеру виконавчого провадження у призначенні платежу.

У таких випадках кошти хоча й потрапляють до державного бюджету, однак, не використовуються для погашення саме конкретного штрафу і залишаються “замороженими”. Як наслідок, такий штраф розцінюється державними органами як несплачений.

Наслідком такої помилки стане подвоєння розміру штрафу та надсилання постанови про накладення штрафу для примусового виконання у відповідний відділ державної виконавчої служби. У межах виконавчого провадження до подвійного розміру штрафу додаються суми виконавчого збору та інших витрат виконавчого провадження. Крім того, може бути накладений арешт на банківські рахунки та майно, а також застосовані інші заходи примусового виконання постанови. Для виправлення ситуації доведеться звертатися до органів МВС, Казначейства, державної виконавчої служби.

Існує щонайменше три способи оплати штрафів за порушення ПДР, які убезпечать від подібних ситуацій. 

Спосіб № 1. Через касу банку або самостійно через систему інтернет-банкінгу / мобільний додаток банку, з обов’язковим зазначенням номеру постанови про накладення штрафу. Обираючи цей варіант, слід бути уважними та перевіряти правильність реквізитів, даних платника та призначення платежу, навіть якщо квитанцію формує касир банку.

Спосіб № 2. Через електронний кабінет водія. Для входу в кабінет потрібно авторизуватися через електронний підпис, або BankID, або MobileID.

Спосіб № 3. Через Opendatabot, за допомогою якого можна не тільки сплатити штраф, а й безкоштовно підписатися та отримувати щотижня сповіщення про нові штрафи за порушення ПДР. Для цього потрібно лише ввести податковий номер та номер авто. Це найбільш простий спосіб, оскільки не потрібно авторизуватися або перевіряти призначення платежу. Крім того, штраф у боті сплачується з одночасним повідомленням МВС про факт оплати, що прискорює його погашення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here