Українцям розповіли про податки при продажу нерухомості

0
152
A closeup shot of a person thinking of buying or selling a house

При продажу нерухомого майна в Україні продавцем сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Якщо особа має намір продати  належну їй на праві власності нерухомість, потрібно бути готовим, що  за певних обставин такі операції є об’єктом оподаткування:

  • податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за податковою ставкою 5% (для нерезидентів – 18%), 
  • військовим збором за податковою ставкою 1,5%.

Тож, за яких умов сплачуються такі додаткові витрати у вигляді ПДФО та військового збору:

  1. Якщо об’єктом продажу є комерційна нерухомість, наприклад, нежитлові приміщення: магазини, склади, гаражі, паркомісця чи популярні останнім часом апартаменти. 

2. Якщо ж об’єктом продажу є житловий будинок, квартира або їх частини, кімнати, садовий (дачний) будинок чи земельна ділянка (назвемо це “пільговою нерухомістю”), то такий продаж оподатковується у випадках:

  1. Особа вже здійснювала продаж будь-якої нерухомості протягом звітного податкового року.
  2. Вищевказана «пільгова нерухомість» перебуває у власності особи продавця менше трьох років.

Важливо! Останній пункт не поширюється на випадки, коли майно отримано у спадщину, а також на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, отримані у власність у процесі приватизації.

Особливий нюанс щодо земельних ділянок — для звільнення за будь-яких умов від оподаткування їх розмір не повинен перевищувати норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України, залежно від призначення:

а) для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара.

Джерело: юридична компанія «Трінітас»

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь