Українцям роз’яснили, як правильно діяти при ДТП у 2024 році

0
1426
#image_title

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди сильний стрес для її учасників. Однак в такому випадку не потрібно панікувати, адже від цього залежить правильність оформлення всіх необхідних документів.

АЛГОРИТМ ДІЙ ТА ПОРАДИ ПРИ ДТП:

  • Зупиніть транспортний засіб і залишайтеся на місці пригоди. В жодному разі не переміщайте транспортний засіб або його частини, які відлетіли внаслідок удару. Автомобіль повинен знаходитись саме в тому місці, де відбулося зіткнення.
  • Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки. Вживайте всіх можливих заходів для збереження слідів події та їх огородження, організуйте об’їзд місця події;
  • Не намагайтеся залишити місце ДТП, оскільки за це передбачено штраф, а якщо є потерпілі – кримінальна відповідальність у залежності від наслідків.
  • Якщо внаслідок ДТП є постраждалі – одразу викликайте карету швидкої медичної допомоги. Якщо це не можливо зробити, зверніться за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до медзакладу.
  • Повідомте про аварію на лінію 102. Якщо у ДТП нікому не завдано шкоди здоров’ю, життю, усі учасники аварії не перебувають у стані алкогольного чи іншого сп’яніння, в усіх учасників є страхові поліси, а один з учасників визнає себе винним і шкода, завдана транспортному засобу невинного водія не перевищує 80 тисяч гривень, водії мають право самостійно скласти європротокол (його бланк видається разом із полісом або заповнюється в електронному вигляді на сайті МТСБУ).
  • Зателефонуйте у свою страхову компанію та повідомте про ДТП. Якщо представник страхової компанії не приїде на місце ДТП, водію необхідно протягом 3 робочих днів з дня аварії письмово повідомити свою страхову компанію про настання страхового випадку.
  • Зробіть детальні фото та відео з місця ДТП. Із різних ракурсів зафіксуйте розташування дорожніх знаків і автомобілів після зіткнення, розмітку, стан дорожнього покриву.
  • Поки чекаєте приїзду поліції, встановіть свідків та очевидців, можливо хтось зафіксував момент аварії на свій реєстратор. В разі, якщо ДТП без потерпілих, то пригоду оформлятиме патрульна поліція, але якщо є потерпілі — на місце прибуде слідчий.
  • До проведення медичного огляду в жодному разі не вживайте алкоголь, наркотики або лікарські препарати, що знижують швидкість реакції (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь