Це закон, щодо якого Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) попереджувало про негативні наслідки цього в разі його вступу в силі та пропонувало накласти на нього вето.
«Відтепер посадовці зможуть зловживати положеннями закону, щоб одночасно обіймати державні посади й очолювати бізнес, а також не передавати корпоративні права в управління іншим особам. Усе це, звісно, вплине на об’єктивність рішень цих посадовців, а також допоможе їм уникати відповідальності за свої дії в інтересах інших осіб та компаній, а не держави», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Загалом новий закон призведе до таких наслідків:
  • посадовці можуть не декларувати операції з обміну валюти, що допоможе їм легалізувати незаконні активи. Наприклад, вони зможуть виправдати появу «додаткових коштів» хорошим обмінним курсом;
  • зловживати нормами закону для суміщення роботи державних органах і органах місцевого самоврядування та управління бізнесом, а також, аби не передавати корпоративні права в управління. Так чиновники зможуть діяти в інтересах окремих компаній та фінансово-промислових груп;
  • публічним службовцям треба зазначати в декларації інформацію про рахунки «Ощадбанку» колишнього СРСР. Раніше зазначення цієї інформації прямо не передбачалося.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here