Українські біженці в Польщі перестали отримувати виплати

0
3379

Чимало українців, які переїхали у Польщу під час війни, скаржаться на те, що без попередження та без жодних на це підстав їм припинили нараховувати соцвиплати. У зв’язку з тим, що проблема досі не вирішена, офіс польського омбудсмена звернувся до керівника Управління соціального страхування (ZUS), — пише Newswall.

Критичності ситуації додає і той факт, що часто, основою місячного бюджету сімей біженців якраз і є ця державна допомога.

 

 

З метою урегулювання даного питання, звернення від офісу польського омбудсмена, а саме його заступника Станіслава Троцюка, надійшло на адресу керівника Управління соціального страхування (ZUS). Зокрема воно стосувалося позбавлення українців статусу захисту та прав на виплати без порушень умов виїзду. Саме ZUS займається нарахуванням та зупинкою соціальних виплат.

Автори листа повідомили про безперервні скарги, які отримує офіс омбудсмена стосовно припинення виплати соціальної допомоги по догляду за дитиною. Ці біженці запевняють, що не виїжджали із Польщі довше ніж на 30 днів. А лише це може стати причиною позбавлення особи статусу UKR і права на соцвиплати. Цікаво, що були випадки, коли біженці втрачали такий статус, навіть коли зовсім не покидали країну.

 

 

Громадяни України, які переховуються від бойових дій на батьківщині на території Республіки Польща, стверджують, що допомога по догляду за дитиною становить значну частину їхнього бюджету і часто є єдиним джерелом доходу для сімей з дітей. Зупинення виплат на кілька місяців особливо гостро відчувають люди, які опікуються дітьми з обмеженими можливостями, через що не можуть піти працювати.

 

 

Офіс омбудсмена просить ZUS розглянути усі заяви щодо продовження нарахування коштів, призначених громадянам України для догляду за дітьми, і сповістити про це.

Звернення на аналогічну тему офіс омбудсмена вже двічі надсилав Уповноваженому уряду Польщі у справах біженців війни з України Павлу Шефернакера. За відсутності відповіді, лист спрямували і на адресу ZUS.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь