Україна відзначає 30-річчя введення в дію Конвенції ООН про права дитини

0
257
Group of kids having lunch during break with focus on smiling girl looking at camera

Тридцять років тому, 27 вересня 1991 року, норми Конвенції ООН про права дитини почали діяти як складова законодавства нашої країни.

Про це повідомляють у Мінсоцполітики, пише «Я і Закон».

«Україна була однією з перших держав, що ратифікували Конвенцію ООН про права дитини, яку називають «Світовою конституцією прав дитини». За ці три десятиліття ми вибудували в нашій державі систему захисту та забезпечення прав дітей, яка сьогодні потребує переформатування. Адже у зв’язку з реформою децентралізації багато повноважень передається на рівень територіальних громад, зокрема створення служб у справах дітей», – зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

З часу ратифікації Конвенції Україною ухвалено більше 15 стратегій, концепцій і програм, спрямованих на вдосконалення законодавства у сфері захисту прав дітей.

«Важливим етапом стало прийняття Закону України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” у січні 1995 року, який започаткував утворення вертикалі органів виконавчої влади у справах дітей. У 2001 році прийнято Закон України „Про охорону дитинства”, у якому відображене одне із пріоритетних прав дитини на захист від усіх форм фізичного і психічного насильства. Наразі норми українського законодавства у сфері захисту прав дитини відповідають положенням Конвенції ООН про права дитини, а також міжнародним стандартам і пріоритетам з прав дитини», — підкреслив генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики Руслан Колбаса.

За його словами, велику роль у впровадженні положень Конвенції відіграє підтримка міжнародних партнерів, серед яких — ЮНІСЕФ, Європейський Союз, Світовий банк, Агентство США з міжнародного розвитку, ПРООН та інші агентства системи ООН, уряди Німеччини, Швеції, Нідерландів, Польщі та інших країн.

Руслан Колбаса також повідомив, що за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Радника-уповноваженого Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук Мінсоцполітики розпочинає розробку єдиної Національної стратегії у сфері забезпечення прав дітей, яка стане орієнтиром для всіх органів влади на національному та місцевому рівнях.

Довідково

Ратифікована Україною у лютому 1991 року Конвенція ООН про права дитини є основоположним міжнародним документом, що визначає головні вектори роботи держави у сфері охорони дитинства.

Починаючи з 2009 року постійно впроваджувались відповідні програмні документи: Загальнодержавна програма „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року, а також Державна соціальна програма „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року, прийнята у 2017 році.

Наразі розробляються стратегічні документи Ради Європи та Європейського Союзу на найближчі 5 років, які визначатимуть пріоритети у сфері захисту прав дитини на 2022 – 2027 роки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь